wordpress-theme-develop

Custom Taxonomy در وردپرس

در درس قبلی آموختیم که چگونه میتوان یک نوع نوشته دلخواه یا همان Custom Post Type را به وردپرس اضافه کنیم. در این درس با نحوه افزودن Taxonomy دلخواه یا همان دسته بندی ها آشنا خواهیم شد.

طبقه بندی های شما میتوانند در دو نوع مختلف ایجاد گردد، نوع اول کاملا مشابه با دسته بندی بوده و قابلیت داشتن زیرمجموعه را خواهد داشت و نوع دوم خاصیت مشابه برچسب خواهد داشت که قابلیت پذیرش زیرمجموعه را ندارد.

Custom Taxonomy در وردپرس چه کاربردی دارد؟

فرض کنید که سایت شما در مورد دانلود موزیک است. نوشته های پیش فرض وردپرس را برای ارائه اخبار موسیقی استفاده کرده اید و برای ارائه جدیدترین آهنگ ها دوست ندارید که از همان نوشته ها استفاده نمایید. با افزودن یک Custom Post Type به نام Music این قابلیت به پنل وردپرس شما اضافه میشود که بتوانید آخرین موزیک ها را در فضایی کاملا مجزا مدیریت کرده و طراحی متفاوتی برای نمایش آنها داشته باشید.

custom taxonomy وردپرس

 

پس از مدتی به این فکر خواهید افتاد که موزیک های شما برای دسترسی بهتر نیازمند دسته بندی هستند. دسته بندی های اصلی مانند پاپ، سنتی، تلفیقی، راک و … همانطور که در نوشته دسته بندی و برچسب داریم میتوانیم در نوشته های دلخواه نیز قابلیت طبقه بندی را اضافه نماییم. برای اینکار از تابع Register Custom Taxonomy استفاده خواهیم کرد.

در فیلم آموزش Custom Taxonomy می آموزیم که چگونه میتوان به یک نوع نوشته دلخواه قابلیت دسته بندی اضافه نمود. پس از افزودن دسته بندی به ساختار درختی وردپرس برمیگردیم و با نحوه نمایش این دسته بندی جدید در سایت آشنا خواهیم شد.

هر نوع دسته بندی که اضافه میکنید میتواند نحوه نمایش کاملا مجزایی در سایت داشته باشد، برای اینکار کافیست مطابق با ویدئو آموزشی نام و محتوای فایل های خود را مدیریت کنید. ویدئو آموزش Custom Taxonomy در قالب وردپرس در 15 دقیقه و با حجم 65 مگابایت ارائه شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

  • امین اسماعیلی

   خواهش میکنم دوست عزیز
   حداقل 5 قسمت دیگه مونده

 1. محمد

  سلام
  ببخشید من تونستم Custom Post Type درست کنم
  ولی تو Custom Taxonomy برای این Post Type مشکل دارم و نمیتونم توی تم دسته بندی ها رو نشون بدم
  با این آموزش میتونم؟

  • امین اسماعیلی

   سلام
   بله دقیقا این آموزش مناسب شماست