telegram-php-2

پکیج کامل ربات تلگرام با 20 درصد تخفیف

با خرید کل مجموعه بصورت یکجا از تخفیف 20 درصدی بهره مند خواهید شد

با همه گیر شدن تلگرام در ایران استفاده از ربات تلگرام، گروه و کانال هم بسیار رایج شده است. احتمالا شما هم ربات های بسیاری در تلگرام مشاهده کرده اید که هر کدام توانایی ها و قابلیت های متفاوتی دارند. در این ویدئوی آموزشی نحوه ساخت ربات تلگرام و امکانات آنها را به شما معرفی می کنیم.

ربات تلگرام چه امکاناتی دارد؟

ربات های تلگرام برخلاف کاربران عادی نیازی به شماره تماس نداشته و وابسته به یک کاربر هستند، شما نمیتوانید ربات خود را به کس دیگری واگذار کنید مگر آنکه آن را بطور کلی حذف کنید و شخص دیگری با همان نام کاربری ربات بسازد. تنها اطلاعات لازم برای شناسایی و ارتباط با یک ربات تلگرام نام کاربری آن است که همواره با کاراکتر @ آغاز شده و با عبارت bot تمام میشود.

ربات تلگرام میتواند به عنوان عضو گروه، مدیر کانال و یا یک مخاطب مستقیم مورد استفاده قرار گیرد. ربات های تلگرام به اطلاعات شخصی افراد دسترسی نداشته و تنها می توانند نام، نام کاربری و تصویر پروفایل شما را دریافت کنند. تا زمانیکه شما خودتان مستقیما به یک ربات پیام ارسال نکنید قادر نخواهد بود به شما پیام ارسال کند و یا اطلاعات شما را مشاهده نماید در نتیجه ایده هک کاربران بوسیله ربات تلگرام از پایه اشتباه است.

آموزش ساخت ربات تلگرام

ربات های تلگرام به دو دسته تقسیم میشوند، ربات های ساده و inline. ربات های Inline این قابلیت را دارند که بدون دریافت مستقیم اطلاعات از کاربر و بصورت لحظه ای برای او پاسخ ارسال کنند، همچنین مهم نیست که شما در حال ارتباط با چه کسی هستید همواره میتوانید اطلاعات مورد نظر خود را از ربات های Inline دریافت کنید.

ساخت ربات تلگرام

ساخت ربات تلگرام بسیار ساده و سریع انجام میشود، شما محدودیت خاصی در ساخت ربات ها نداشته و میتوانید با یک حساب کاربری چندین ربات را بصورت همزمان مدیریت کنید. برای شروع یک پیام به ربات Botfather ارسال کرده و نام، نام کاربری و توضیحات ربات خود را برای آن ارسال میکنید تا ربات شما ساخته شود. اما این پایان راه نیست. هر ربات تلگرام برای اینکه عملکرد خاصی داشته باشد نیازمند کدنویسی و ارتباط با سرور شماست. در ویدئوی آموزشی زیر با امکانات ربات، انواع ربات ها و نحوه ساخت ربات تلگرام آشنا میشویم.

پس از ساخت ربات تلگرام و دریافت Token، می آموزیم که چگونه میتوان با ربات تلگرام ارتباط برقرار کرد، این ارتباط هم شامل ارسال پیام به تلگرام و هم شامل دریافت پیام های ارسالی توسط کاربران به ربات است.

در بخش اول ویدئو به معرفی بخش آموزش ربات تلگرام در خود سایت تلگرام پرداخته و قسمت Making requests را بصورت کامل آموزش میدهیم، این بخش به شما می آموزد که از چه طریقی میتوانید پیام های خود را به سرور تلگرام و ربات ارسال نمایید و آدرس دهی شما باید به چه شکلی انجام شود.

آموزش webhook ربات تلگرام

آموزش کار با متد getUpdates در تلگرام

در قدم بعدی می آموزیم که چگونه با استفاده از متد getUpdates آخرین پیام های ارسالی از کاربران به ربات خود را مشاهده کنیم و یاد میگیریم که این پیام ها حاوی چه اطلاعاتی هستند. همچنین با پارامترهای اصلی این متد آشنا میشویم که عبارتند از:

 • offset آی دی آخرین پیام دریافتی از تلگرام در درخواست قبلی برای جلوگیری از دریافت پیام های تکراری
 • limit حداکثر تعداد پیام های دریافتی از تلگرام در هر درخواست
 • timeout حداکثر زمان انتظار برای دریافت پاسخ از تلگرام و حفظ ارتباط

در استفاده از متد getUpdates به یاد داشته باشیم که تلگرام پیام های ما را تنها تا 24 ساعت بر روی سرورهای خود نگهداری میکند.

آموزش Set کردن Webhook برای ربات تلگرام

متد getUpdates محدودیت های بسیاری داشته و تنها برای تست و آشنایی جذابیت دارد در مقابل متد Webhook حتما نیازمند داشتن گواهی SSL که دریافت آن معمولا دشوار و هزینه بر است. اما اگر از Webhook برای ربات خود استفاده کنید پاسخ های شما در ربات بسیار سریع و بی وقفه خواهد بود. برای حل این مشکل به شما می آموزیم که چگونه از سرویس webhook رایگان سایت Teletter.net بهره بگیرید.

همچنین فرآیند ست کردن webhook برای ربات تلگرام را به شما آموزش داده و خطاهایی که هنگام انجام این کار به شما ممکن است نمایش داده شوند را بررسی میکنیم.

ویدئو آموزش کار با getUpdates و Webhook در تلگرام در مدت 27 دقیقه و با حجم 100 مگابایت تهیه شده است. پیش از مشاهده این ویدئو پیشنهاد میکنم درس قبلی که مربوط به آموزش ساخت ربات تلگرام بوده را مشاهده نمایید.

پس از آنکه ربات خود را ساختیم و ارتباط با آن برقرار کردیم نوبت به دریافت و ارسال پیام میرسد. در این آموزش از متد Webhook برای ارتباط با ربات استفاده میکنیم و کدها به زبان php نوشته میشوند. مسیر آموزش به این شکل است:

دریافت پیام از کاربر در ربات تلگرام

با فرمت کلی پیام های دریافتی از تلگرام آشنا میشویم و در می یابیم که هر پیام دریافتی از تلگرام حاوی چه اطلاعاتی است. همچنین می آموزیم که چگونه باید از این اطلاعات استفاده نماییم.

ویدئو آموزشی حاوی فایل هایی که در طول آموزش کدنویسی میشوند نیز خواهد بود.

آموزش ارسال پیام به ربات تلگرام

ارسال پیام به ربات تلگرام با استفاده از متد sendMessage

پس از اینکه پیام را از کاربر دریافت نمودیم و آی دی او در تلگرام را دانستیم میتوانید متناسب با متن دریافتی یک پیام برای او ارسال کنیم. بعنوان مثال اگر کاربر عبارت “سلام” را برای ربات ما فرستاد ربات هم میتواند از جواب او بگوید “سلام از ماست!” و به همین شکل پاسخ های از پیش تعیین شده برای ربات تعریف کنیم.

هنگام ارسال پیام به کاربر از طریق ربات تلگرام میتوانیم از گزینه های خاصی هم استفاده نماییم که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • parse_mode یعنی آیا پیام ارسالی حاوی کدهای HTML هست یا نه، اگر این گزینه فعال باشد تگ های HTML در متن ارسالی اجرا میشوند و میتوان از تگ های b,i,a,pre,code در پیام ارسالی استفاده نمود یعنی مثلا کلمات را بولد شده نمایش داد.
 • disable_web_page_preview با فعال کردن این گزینه باکس اضافی که چکیده ای از آدرس اینترنتی را به کاربر نمایش میدهد، نشان داده نمیشود. این قابلیت زمانیکه یک لینک برای کاربران ارسال میکنید کاربرد دارد.
 • disable_notification ارسال notification به کاربر را غیرفعال میکند، بعنوان مثال اگر پیام شما قرار است نیمه شب به کاربران ارسال شود میتوانید آن را بصورت silent (بدون صدا و ویبره) به آنها ارسال کنید.
 • reply_to_message_id پیام ارسالی توسط ربات تلگرام میتواند در پاسخ به یکی از پیام های قبلی در چت شما با کاربر باشد، همانطور که کاربران عادی میتوانند پیام خود را در پاسخ به یک پیام ارسال کنند.
 • reply_markup پیام شما میتواند همراه با یک کیبورد اختصاصی به کاربران ارسال شود که در ادامه آموزش بصورت کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.
افزودن کیبورد اختصاصی به ربات تلگرام

تغییر کیبورد کاربران در ربات تلگرام

شما میتوانید یک کیبورد اختصاصی همراه با پیام خود به کاربران ارسال نمایید که با عنوان reply_markup در تلگرام شناخته میشود. این کیبورد به کاربر اجازه میدهد پاسخ خود را از میان یکی از گزینه های پیش فرض برای ربات ارسال کند و دیگر نیازی به تایپ کردن نخواهد داشت.

استفاده از کیبورد اختصاصی سرعت کار با ربات را افزایش داده و مشکلات ناشی از فارسی نبودن کیبورد گوشی یا اشتباه تایپی را از میان برمیدارد.

همچنین به شما می آموزیم که چگونه با استفاده از همین کیبوردهای اختصاصی شماره تماس و موقعیت جغرافیایی او را در ربات تلگرام دریافت کنید.

در ادامه با مفهوم inline keyboards و نحوه استفاده از آنها آشنا خواهیم شد. inline keyboards جدیدترین قابلیت اضافه شده به ربات تلگرام است که به شما اجازه میدهد کیبورد را در باکس پیام به کاربران ارسال کرده و ظاهر متفاوتی به آن بدهید.

استفاده از inline keyboards در ربات تلگرام

نسخه های قدیمی تر اندروید و ios کیبوردهای اختصاصی تلگرام را نمایش نمیدهند ولی inline keyboards بر روی هر گوشی دارای تلگرامی قابل استفاده است، ظاهر زیبایی دارد و قابلیت های جدیدی در مقایسه با کیبوردهای عادی به آن اضافه شده است.

فیلم آموزش ارسال پیام به ربات تلگرام در 35 دقیقه و با حجم 175 مگابایت ارائه شده است.

 

در آموزش قبلی از سری کدنویسی ربات تلگرام نحوه ارسال پیام های متنی و کیبورد به ربات تلگرام را آموختیم. در این آموزش یک قدم فراتر رفته و نحوه ارسال عکس، ویدئو، فایل صوتی یا هر فایل دیگری به ربات تلگرام با استفاده از کدنویسی php را می آموزیم.

ارسال emoji به ربات تلگرام

در ابتدای این درس یک بخش تکمیلی برای آموزش قبلی که مربوط به نحوه ارسال پیام به ربات تلگرام بود ارائه کرده ایم که نحوه ارسال شکلک ها یا همان emoji و نحوه ایجاد فاصله بین خطوط و رفتن به خط بعد در ربات تلگرام را به شما آموزش میدهد.

با این روش میتوانید در میان متن های خود از انواع شکلک ها استفاده کنید و یا آنها را در کیبوردهای اختصاصی ربات تلگرام خود نمایش دهید.

ارسال emoji به ربات تلگرام

آموزش ارسال عکس به ربات تلگرام

ارسال تصویر یا عکس به تلگرام (sendPhoto) یک تفاوت عمده با ارسال پیام های متنی دارد. هنگام ارسال متن شما تنها با فراخوان یک آدرس اینترنتی پیام خود را ارسال میکنید ولی برای ارسال فایل باید ابتدا تصویر مورد نظر خود را بر روی سرورهای تلگرام آپلود کنید. برای این کار ما از تابع curl در زبان php استفاده میکنیم و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای ارسال عکس به ربات تلگرام را در اختیار شما قرار میدهیم.

همچنین شما می آموزید که چگونه برای تصاویر ارسالی به ربات کپشن یا زیرنویس مشخص کنید و یا اینکه تصاویر قبلا ارسال شده را بدون بارگذاری مجدد برای کاربران خود ارسال نمایید. عملا تلگرام یک فضای هاست کاملا رایگان در اختیار شما قرار میدهد!

ارسال عکس و ویدئو به ربات تلگرام

ارسال فایل صوتی و ویدئو به ربات تلگرام

بعد از آنکه با نحوه ارسال عکس به ربات آشنا شدیم با سایر متدهای تلگرام یعنی ارسال ویدئو  (sendVideo) و ارسال فایل صوتی (sendAudio) نیز کار میکنیم. هر متد شامل پارامترهایی کاملا مشخص است که ممکن است اجباری یا اختیاری باشند و به شما اجازه میدهند پیام ارسالی خود را مدیریت کنید.

بعنوان مثال هنگام ارسال فایل صوتی به ربات تلگرام شما میتوانید مدت زمان آهنگ، نام خواننده و نام آهنگ را نیز تعیین کنید یا هنگام ارسال ویدئو امکان تعیین حجم، ابعاد و زیرنویس آن توسط خود شما وجود دارد.

با فراگیری این 3 متد اصلی سایر متدها برای شما بسیار ساده خواهد بود که مهمتری آنها عبارتند از ارسال voice، Contact، Location، Sticker و Document.

ویدئوی آموزش ارسال عکس و فایل به تلگرام در مدت زمان تقریبی 32 دقیقه و با حجم 175 مگابایت تهیه شده است.

تا این مرحله از سری آموزش کدنویسی تلگرام آموخته ایم که چگونه از کاربران ربات پیام دریافت کنیم و به آنها متن، عکس، ویدئو یا فایل ارسال نماییم. در این درس می آموزیم که چگونه فایل های ارسالی توسط کاربر به ربات را دریافت کرده و بر روی سرور خود ذخیره کنیم. این آموزش از چند بخش اصلی تشکیل شده که عبارتند از:

 • شناسایی فایل های ارسالی توسط کاربران به ربات
 • درخواست لینک دانلود از تلگرام برای یک فایل خاص و ذخیره بر روی سرور
 • دریافت تصویر پروفایل کاربر و ذخیره آن
 • ارسال chatAction هنگام ارسال پیام یا فایل شامل isTyping , Sneding Photo و …

استفاده از متد getFile در ربات تلگرام

هر فایل در تلگرام با یک file_id اختصاصی ذخیره میشوند. اگر این فایل بین ربات شما و کاربران به اشتراک گذاشته شده باشد اجازه خواهید داشت که آن را از روی تلگرام دانلود کنید. برای این کار کافیست درخواست getFile را همراه با آی دی فایل به تلگرام ارسال کنید تا لینک دانلود آن برای شما ایجاد گردد.

هر تصویر و ویدئو که به تلگرام ارسال میشود در سایزهای متنوعی تولید و ذخیره میشود. بعنوان مثال اگر تصویر ارسالی شما با عرض 720 پیکسل باشد. تلگرام سایزهای 90، 160، 320 و 640 پیکسلی از آن را نیز تولید و ذخیره میکند.

برای دریافت فایل از تلگرام توسط ربات محدودیت 20 مگابایتی در نظر گرفته شده و فایل های شما تا مدت 24 ساعت برای دانلود در دسترس خواهند بود.

دانلود فایل از ربات تلگرام

دریافت عکس پروفایل کاربران توسط ربات تلگرام

زمانیکه کاربر با ربات شما ارتباط برقرار میکند شما به اطلاعات محدودی از اون دسترسی خواهید داشت که عبارتند از نام و نام خانوادگی، نام کاربری، شناسه اختصاصی و البته تصویر پروفایل. شما به همه تصاویر پروفایل کاربر دسترسی داشته و اگر فردی 10 عکس پروفایل متفاوت داشته باشد میتوانید همه آنها را دریافت کرده و بر روی سرور خود ذخیره کنید.

در این آموزش دقیقا یاد میگیریم که چگونه تصویر پروفایل کاربر را از تلگرام درخواست کرده و بر روی سرور خود ذخیره نماییم. متد تلگرام برای دریافت تصاویر کاربران getUserProfilePhotos است.

ارسال chat action به ربات تلگرام

هنگام صحبت کردن با کاربران اگر مخاطب شما در حال تایپ متن یا ارسال عکس به شما باشد پیام هایی مانند is typing و sending photo  به شما نمایش داده میشود. دقیقا میتوانید همین پیام ها را از طریق ربات تلگرام به کاربر ارسال کنید و او را از نوع پیام بعدی آگاه کنید.

آموزش دانلود فایل از ربات تلگرام در 39 دقیقه و با حجم 230 مگابایت تهیه شده است.

 

مدیریت گروه تلگرام بامدیریت گروه تلگرام با استفاده از ربات

استفاده از ربات یکی از جذاب ترین قابلیت های ربات تلگرام است. با افزودن ربات تلگرام به یک گروه شما میتوانید از تغییرات مهمی در گروه آگاه شوید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • اضافه شده عضو جدید به گروه
 • خروج اعضا از گروه تلگرام
 • تعداد اعضای گروه
 • نام و اطلاعات ایجاد کننده و مدیران گروه
 • تغییر عنوان گروه و تصویر گروه
 • ارتقا به سوپر گروه تلگرام
 • پین شدن پیام ها در گروه

همچنین اگر ربات شما بعنوان مدیر یا admin در گروه فعال باشد دسترسی ها و قابلیت های آن بیشتر خواهد شد. در این شرایط مهمترین قابلیت ها عبارتند از:

 • بیرون انداختن کاربران از گروه
 • بازگرداندن کاربر به گروه و رفع محدودیت
 • دریافت پیام های رد و بدل شده در گروه و نظارت بر آنها

ربات خوش آمدگو تلگرام

با آموزش ارائه شده در این درس شما میتوانید به راحتی یک ربات خوش آمد گو برای تلگرام بسازید، این ربات براساس کاربران عضو گروه و فعالیت های آنها واکنش نشان میدهد. با ورود یک کاربر پیام از پیش تعیین شده ای برای او ارسال میشود و با خروج کاربر نیز پیام مرتبطی نمایش داده میشود.

همچنین در صورت تغییر تصویر یا عنوان گروه، ربات شما میتواند پیام های مناسبی در گروه ارسال کند.

تفاوت های گروه و سوپر گروه در تلگرام

در ابتدای این درس به صورت کامل نحوه ایجاد گروه در تلگرام، مدیریت اعضا، افزودن ربات به گروه و تعیین آن به عنوان مدیر گروه آموزش داده میشود. همچنین با نحوه ارتقای گروه تلگرام به سوپر گروه و تفاوت های آن آشنا خواهیم شد.

آموزش مدیریت گروه تلگرام از طریق ربات مجموعا 65 دقیقه و با حجم 360 مگابایت است.

مدیریت کانال تلگرام با استفاده از ربات

برای شروع باید یک کانال تلگرام بسازید، ربات خود را بعنوان مدیر کانال تعیین کنید و با استفاده از متدهای ارسال پیام کانال خود را مدیریت کنید. در این آموزش بصورت کامل با موارد زیر آشنا میشویم:

 • آموزش ساخت کانال تلگرام
 • تفاوت کانال های عمومی و اختصاصی
 • تعیین ربات تلگرام به عنوان مدیر کانال
 • نحوه ارسال پیام متنی به کانال
 • نحوه دریافت آی دی اختصاصی کانال
 • ارسال عکس، ویدئو، فایل صوتی و … به کانال با استفاده از آی دی اختصاصی
 • استفاده از وردپرس برای ارسال پیام به کانال

ارسال دکمه شیشه ای در کانال تلگرام

یکی از قابلیت های کاربردی امکان ارسال دکمه های شیشه ای یا همان inline keyboards در کانال های تلگرام است. با این روش شما میتوانید لینک های مورد نظر خود را با ظاهری بسیار زیبا و شبیه به یک دکمه برای کاربران کانال ارسال نمایید. این قابلیت زمان مدیریت دستی کانال ها وجود نداشته و فقط از طریق ربات امکان پذیر است.

ارسال دکمه شیشه ای در کانال تلگرام

ویرایش پیام های ارسال شده به کانال تلگرام

یکی دیگر از آموزش های ارائه شده در این درس قابلیت ویرایش پیام های ارسال شده به کانال، گروه و کاربر می باشد. شما میتوانید متن پیام ارسالی به کاربر، کیبورد ارسال شده و یا حتی کپشن عکس و ویدئو را به راحتی ویرایش نمایید.

این قابلیت میتواند کانال یا گروه شما را بصورت فعال و زنده نمایش دهد. بعنوان مثال اگر قصد داشته باشید یک پیشنهاد ویژه را در زمان مشخصی به کاربران ارائه دهید میتوانید یک شمارنده زمان به کانال خود ارسال کنید یا به راحتی برای گروه خود یک ربات رای گیری بسازید.

فیلم آموزش مدیریت کانال تلگرام با استفاده از ربات در زمان 29 دقیقه و با حجم 140 مگابایت تهیه شده است.

آموزش ساخت ربات های inline

ربات های اینلاین یا برخط ربات هایی هستند که پاسخ کاربر را در لحظه و براساس عبارت وارد شده نمایش میدهند. برتری این ربات ها به ربات های عادی به شرح زیر است:

 • پاسخ گویی سریع و لحظه ای به عبارت وارد شده توسط کاربر
 • ارائه لیستی از نتایج که به کاربر اجازه انتخاب میدهد
 • امکان فراخوانی ربات در هر صفحه گفتگو و بدون نیاز به ارتباط مستقیم با آن
 • بازگشت موارد انتخاب شده توسط کاربر به ربات
 • نمایش منحصربفرد نتایج در تلگرام
 • امکان ارسال متن، تصویر، ویدئو یا استیکر
آموزش ساخت ربات inline

ربات Inline تلگرام

در آموزش ساخت ربات inline موارد زیر به شما آموزش داده میشود

 • آشنایی با مفهوم ربات های Inline و الگوریتم پاسخ گویی آنها
 • معرفی چند نمونه ربات اینلاین برای درک بهتر
 • معرفی چند نمونه ربات اینلاین برای درک بهتر
 • نحوه دریافت پیام کاربر در حالت اینلاین و تحلیل آن
 • ایجاد خروجی مناسب برای نتایج اینلاین و ارسال به کاربر
 • شناسایی گزینه انتخاب شده توسط کاربر
 • ارسال پاسخ مناسب براساس گزینه ارسال شده کاربر
 • نحوه کار با انواع پیام های اینلاین شامل مقاله، عکس، گیف، ویدئو، آدرس و …
 • استفاده از وردپرس بعنوان دیتابیس پاسخ ها

فیلم آموزش ساخت و کدنویسی ربات اینلاین در زمان 41 دقیقه و با حجم 240 مگابایت تهیه شده است.

درس نهم، مدیریت ربات تلگرام با وردپرس

در تمام درس های آموزش ربات تلگرام فضای کاری ما فضای کدنویسی PHP و فعالیت مستقیم بر روی هاست بوده است. در این شرایط احساس نیاز برای یک پنل مدیریت موجب شد تا در آخرین درس به معرفی وردپرس و امکانات آن برای مدیریت ربات های تلگرام بپردازیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکانات بسیاری برای کدنویسی سریع و مدیریت آسان سایت در اختیار شما قرار میدهد و شما میتوانید با استفاده از آنها ربات خود را در لحظه بروزرسانی کنید. همچنین ارتباط آسان با دیتابیس موجب میشود که بتوان اطلاعات مربوط به کاربران را در فضایی مناسب ذخیره کرده و به سرعت به آنها دسترسی داشت.

در این درس می آموزیم:

 • معرفی ایده های کاربردی برای ارتباط ربات با وردپرس
 • معرفی افزونه کانالر، قابلیت ها و نحوه استفاده از آن برای مدیریت کانال
 • معرفی ربات جستجوگر وبسیما و جستجوگرهای دیگر برای ایده گرفتن در پروژه های شما

فایل های ضمیمه درس:

همراه با خرید این آموزش شما دسترسی به دو افزونه غیررایگان وردپرس نیز خواهید داشت. این دو افزونه عبارتند از اتصال فرم تماس 7 به تلگرام و ارسال گراویتی فرم به تلگرام

این آموزش به مدت 28 دقیقه و با حجم نزدیک به 100 مگابایت تهیه شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

 1. فرشاد شایسته

  سلام
  آیا می شود برای ربات تایین کرد که مطلبی را از بانک اطلاعاتی اش خوانده و در تاریخی خاصی برای فردی خاص ارسال کند؟
  ممنون میشوم راهنمایی کنید

  • امین اسماعیلی

   سلام
   این باید در سمت سرور انجام شود و با نام Cron Job شناخته میشود. شما میتونید از طریق سرور برخی فانکشن ها رو در زمان مشخصی اجرا کنید.

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   این پکیج اضافه میشه ولی قیمتش تغییر میکنه. شما از این به بعد باید درسها رو بصورت مجزا تهیه کنید

 2. Harpak

  سلام
  آیا امکانی هست مخاطب با کلیک بر روی گزینه ای ویدیویی از طرف یوتیوب ارسال بشه
  به اینصورت که صاحب ربات از قبل فقط url اون ویدیو را به سرور داده باشه
  و آیا در این پکیج آموزشی راهنمای اولیه این کار موجود؟
  لطفا راهنمایی کنید. باسپاس

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   بله این نکته توی ردس سومو ارسال کیبورد اختصاصی آموزش داده شده

 3. امیر

  سلام خسته نباشید ببخشید پکیجی که اینجا تدریس می کنید کامل تره یا اونی که توی همیار وردپرس تدریس می کنید آخه قیمت هاشون خیلی با هم تفاوت داره قیمتش برام مهم نیست فقط می خوام کامل باشه ممنون

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   هر دو به یک اندازه پیشرفت دارند. اینجا شما بصورت درس درس خریداری میکنید. اونجا به صورت کامل تا پایان دوره رو پرداخت میکنید. درس های مهمی هستند که هنوز منتشر نشدند و شما عملا در همیار آنها را پیش خرید میکنید، دلیل اختلاف قیمت همین است.
   کل مجموعه تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.

 4. محمد حسین 09190126643

  سلام آیا این آموزش با آموزشی که در سایت همیار وردپرس گذاشتین متفاوت هست یا تعداد جلساتش کمتر است چون من قصد خرید این مجموعه رو دارم ولی توسایت همیاروردپرس 129 هزار تومان قیمت زده در صورتی که در سایت شما 77200تومان هست اگر امکانش هست راهنمایی کنید.

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   این دو مجموعه یکسان هستند در این سایت قیمت براساس جلسات ارائه شده است و با اضافه شدن جلسات باید هزینه تکمیلی را بپردازید. در سایت همیار وردپرس شما کل مجموعه را یکجا خرید میکنید و یا اضافه شدن هر درس لینک دانلود در اختیار شما قرار میگیرد. این دوره در حال تکمیل است و تا یک ماه دیگر تقریبا کامل میشود

 5. مهدی عادلی راد

  با سلام و احترام
  بنده تا کنون سه تا جلسه اول این دوره رو خریدم ، البته زمانی که بنده خریداری کردم همین سه جلسه در ساییتون موجود بود ، حالا شما برای کلیه دروس بصورت یکجا تخفیف گذاشتید ، و الان اگر من بخوام همه دروس باقی مانده رو بخرم از مبلغ معمولی هم بیشتر میشه
  لطفا راهنمایی بفرمایید که میشه برای اعضایی مثل بنده هم کد تخفیف در نظر بگیرید
  من کل دوره های سئو شما هم خریداری کردم
  با تشکر

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   بگید چه درس هایی بوده من به همون مبلغ براتون کد تخفیف ایجاد میکنم

  • مهدی عادلی راد

   1- برای شروع: ساخت ربات تلگرام ساده
   2- جان بخشیدن به ربات تلگرام
   3- ارسال پیام و کیبورد اختصاصی به ربات تلگرام

  • امین اسماعیلی

   کدتخفیف رو براساس 4 رقم آخر شماره همراه شما ایجاد کردم و میتونید ازش استفاده کنید

 6. هادی

  سلام وقت بخیر
  جناب اسماعیلی
  من در قسمت ارسال عکس دچار مشکل شدم، فکر می کنم فایل رو پیدا نمی کنه، لطفا راهنمائی بفرمائید.
  این کد من:

  ***

  این هم پیام خطائی که میده:
  {“ok”:false,”error_code”:400,”description”:”Bad Request: URL host is empty”}

  ممنون از لطف شما

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   در آپدیت جدید ربات تلگرام قابلیت ارسال مستقیم تصاویر با استفاده از آدرس واقعی تصویر اضافه شده است. پیشنهاد میکنم صفحه مربوط به ارسال عکس به ربات تلگرام را مطالعه کنید

  • هادی

   ممنون از پاسخ شما
   من دقیقا همون کد جدید که لینک دادین رو کپی کردم ولی باز هم عکسی ارسال نکرد…
   متغیر $photo باید آدرس url عکس باشه دیگه؟ من این آدرس رو کپی می کنم توی مرورگر باز میشه عکس، اما توی کد عکس به ربات ارسال نمیشه متاسفانه…
   لطفا راهنمائی کنید.

  • امین اسماعیلی

   کدها رو بازبینی کنید شاید جایی اشتباه بوده

  • امین اسماعیلی

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

 7. هادی

  درود بر شما
  من طبق آموزش شما یک دکمه ساختم که وقتی کاربر اون رو میزنه کانتکتش (شماره موبایلش) ارسال میشه توی همون صفحه چت.
  من چطور می تونم اون شماره موبایل رو با کد پی اچ پی دریافت کنم؟؟ لطفا اگه میشه نمونه کد یا یه لینک که راهنمایی و نمونه کد با پی اچ پی داره برام ارسال کنید.
  پیشاپیش از لطف بزرگی که می کنید سپاسگزارم

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   همون پیامی که ارسال میشه حاوی شماره تماس کاربر هست که روی سرور شما هم میاد. باید اون رو ذخیره کنید

  • هادی

   ببخشید من زیاد پی اچ پی بلد نیستم، اما تونستم نام شخص رو ذخیره کنم، این شماره که شما گفتی روی سرور هم میاد چطور میاد با چه آرایه ای؟
   اگه ممکنه یه کد بهم بدین که همون اطلاعاتی که به سرور می فرسته رو ربات به خود همون شخص ارسال کنه ( مثل آموزش های خودتون برای عکس)، تا من بهتر متوجه بشم. خیلی لطف می کنید.

  • امین اسماعیلی

   دقیقا همونطور که اسم فرد میاد شماره هم میاد. تفاوتی نداره

 8. هادی

  درود بر شما
  یک دکمه آزمایشی برای فهمیدن کال بک درست کردم که هیچ چیزی به سرور ارسال نمیکنه،
  اگه ممکنه نگاه کنید ببینید اشکال از کجاست که چیزی نمی فرسته؟
  ممنون میشم

  اینم کد:
  ***

  این کد دکمه شیشه ای رو زیر عکس ارسال میکنه ولی وقتی این دکمه فشرده میشه کال بک دیتا به سرور ارسال نمیشه.

  اصل کد آموزشی خودتون رو هم گذاشتم بازم نشد… چه کار کنم؟ 🙁

  • هادی

   اشکال این بود که در آدرس دهی باید از دابل کوتیشن استفاده میشد نه سینگل کوتیشن..!

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   کدها رو بازبینی کنید بنظر میرسه اشتباه در syntax باشه

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   هیچ تفاوتی در آموزش ها نمیکنه. یک خط کد ابتدای نمونه کدها هست که غیرفعالش کنید با سیستم خودتون هم کار میکنه. حتی اگر اون رو غیرفعال نکنید هم کار میکنه.
   تلتر فقط یک سیستم کمکی برای دوستانی هست که امکان دریافت گواهی SSL رو ندارند

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   اگر php بلد باشید خیلی راحت تر و سریعتر یاد میگیرید ولی پیش نیاز دوره نیست چون ما از دستورات ساده استفاده میکنیم و توی اموزش تو ضیح میدیم.

 9. هادی

  سلام و درود بر شما
  من یه دکمه دارم به اسم ” ارسال پیام”
  وقتی این دکمه زده بشه به کاربر میگه که پیام رو تایپ کن

  با توجه به اینکه ربات هر دستور یا پیامی که براش میاد همه کد ها رو از اول اجرا میکنه… از کجا بفهمه الان توی قسمت ارسال پیام هستش و اون پیام رو باید ارسال کنه؟
  امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید و راهنمائیم کنید.
  سپاسگزارم

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   برای این کار شما نیازمند یک دیتابیس هستید، زمانیکه برای کاربر پیام ارسال میکنید مرحله ای که کاربر در آن قرار دارد را ذخیره میکنید و با هر پیام جدید پیش از تحلیل مرحله ای که کاربر در آن قرار دارد را بررسی میکنید. با این روش همیشه میدانید آخرین سوال ارسالی به کاربر چه بوده است.

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   اگر روی هاست ssl دارید پیشنهاد میکنم از همون استفاده کنید. توی درس جان بخشیدن به ربات تلگرام فعال کردن webhook آموزش داده شده

 10. amin shojaei

  سلام
  خسته نباشید
  من یک ربات ساختم و طبق آموزش شما با واسطه Teleter و WebHook به هاست وصلش کردم. اما هرچی پیام به ربات میدم واکنشی نشون نمیده.
  اگه اون ادرس فایل php که به تلتر دادم رو خودم توی مرورگر اجرا کنم ربات پیام میده. اما وقتی به ربات پیام میدم ، تلتر اون فایلو اجرا نمیکنه.
  پیشاپیش بابت راهنماییتون متشکرم

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   شما احتمالا در ست کردن وب هوک اشتباه کردید. وب هوک باید روی ادرس تلتر ست بشه و تلتر دقیقا به ادرس فایل شما ارجاع بده.
   اگر ایمیل ثبت نام تون رو بگید من از اینور چک میکنم

  • امین اسماعیلی

   لطفا آدرس خودتون روی تلتر رو بدید. از روی ایمیل نمیتونم پیداش کنم

  • امین اسماعیلی

   دوتا مشکل هست دوست عزیز،
   اولا که شما آدرس سایت رو در تلتر بدون http وارد کرده بودید. باید همه جا آدرس سایت رو به صورت کامل وارد کنید.
   مورد دوم اینه که آدرسی که به تلتر معرفی کردید اصلا باز نمیشه و در دسترس نیست

 11. حمید حمیدی

  سلام
  خداقوت.
  می بخشید آیا دریافت اطلاعات از کانال هم آموزش میدید در این بسته؟ یعنی بتونیم تمام اطلاعاتی که در کانال یا گروه و سوپر گروه ارسال میشع رو دریافت کنیم؟ در دیتا بیس ذخیره کنیم؟

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   دریافت اطلاعات از گروه و سوپر گروه آموزش داده شده. دریافت از کانال به تازگی اضافه شده ولی روش کار کاملا شبیه به گروه هست. ممکنه تو آموزش های بعدی به دریافت از کانال هم اشاره بکنیم.
   در مورد دیتابیس آموزشی داده نشده برای اون بخش باید خودتون اطلاعات رو داشته باشید که در دیتابیس ذخیره کنید. این بسته به روش کاری شما میتونه خیلی گسترده و متنوع باشه

 12. محسن امینی

  1.با خرید مجموعه کامل میتونم کاملا مستقل و بدونه نیاز به سایت های مختلف روی سرور مستقل آپ کنم و تمام کار هاش رو خودم انجام بدم به هیچ چیز وابسته نباشم؟
  2.اصلاعات ربات روی جچه نوع دیتا سروری ذخیره میشه؟ و آیا میشه با اپ ها یا سایت ها به اون دست رسی داشت؟

  • امین اسماعیلی

   با این آموزش شما نحوه ارسال و دریافت اطلاعات از ربات رو یاد میگیرید. برای ذخیره روی دیتابیس یا ارتباط با سایر سرویس ها نیاز به دانش قبلی دارید

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   این مورد توی آموزش ها نیست

  • امین اسماعیلی

   سلام، بله امکانش هست. البته اگر فانکشن های مربوطه رو نبسته باشند

 13. سحر

  سلام
  1) من InlineKeyboardButton را درست کردم طبق آموزشتون ولی میخواستم ببینم چطور میتونم به callback_data پاسخ بدم؟
  2)سوال دیگه ای که داشتم اینکه چطور میتونم به هر request_contact در قسمت های متفاوت پاسخ جداگانه بدم؟ فقط یک متن و کیبورد میتونم به همشون بفرستم.

  • امین اسماعیلی

   سلام
   برای مورد اول شما باید callback_data رو دریافت کنید و براساس محتوای اون پیام خروجی رو تعیین کنید
   برای request_contact هم دقیقا میتونید براساس فاکتورهای مختلف مثل اطلاعات کاربر پیام های مختلفی تعیین کنید. من نمیدونم دقیقا چجور رباتی دارید مینویسید

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   به درس ارسال پیام و کیبورد اختصاصی مراجعه کنید

 14. پرویز خورشیدفرد

  سلام
  من فقط بخش ساخت دکمه شیشه ایی رم نیاز دارم ممکن است بفرمایید چیکار کنم یا چی رو تهیه کنم
  در ضمن اگر بخواهم یک انجمن بسازم با ربات می شود یا آموزش دارید

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   درس مربوط به ارسال پیام و کیبورد اختصاصی برای شما مناسب است
   برای ساخت انجمن آموزشی نداریم در حال حاضر

 15. محمد

  سلام و ممنون بابت اموزش های خوبتون داخل فصل پنجم شما یه اشاره کوچیک کردید که میتوان عکس کاربر را گرفت و یه افکت و فیلتری به عکس داد و دوباره برای خودشون فرستاد میخواستم منو راهنمایی کنید که چجوری میتونم روی عکسی که دریافت کردم فیلتر اعمل کنم و انو دوباره بفرست ؟

  • امین اسماعیلی

   سلام
   برای این کار باید از توابع php یا کتابخانه های مخصوص این کار استفاده کنید

  • امین اسماعیلی

   سلام
   بله دقیقا باید آدرس دقیق فایل را وارد کنید

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   باید اسم خود فایل telegram.php رو هم در آدرس destination URL بیارید. دقیقا آدرسی که وقتی باز میشه فایل هدف شما در دسترس هست

 16. shahram_g

  در آموزشهایی که تهیه کردید برای ارسال متن، فایل و … روش ارسال پیام به یک کاربر خاص که chat id وی مشخص است توضیح داده شده است.
  چطور میتوان در یک زمان مشخص از پیش تعیین شده برای تمامی یوزرهای ربات پیام ارسال نمود؟

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   این امکان به صورت پیش فرض در تلگرام وجود ندارد. برای آن باید اطلاعات افرادی که با ربات شما در تماس بوده اند شامل ID کاربری را در دیتابیس خود ذخیره کنید. و در زمان مورد نظر با نوشتن یک حلقه تابع ارسال پیام را به نوبت برای هرکدام از آنها فراخوان کنید

 17. امیر علایی

  سلام و خدا قوت
  من به html,css بلدم و تازه میخوام آموزش php رو شروع کنم.
  آیا پک آموزش ساخت ربات مناسب من هست و با روزی دو ساعت آموزش خروجی خوبی برام داره؟
  بنده اموزش ربات رو برای افزایش ممبر کانال تلگرام میخوام .
  ممنون راهنمایی بفرمایید

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   این پک نیاز به دانش php بالایی ندارد و شما به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید. تکنیک های آموزش داده شده در مورد افزایش اعضای کانال نیستند بلکه به شما امکان میدهند ربات های هوشمند و امکانات تکمیلی در کانال یا گروه خود داشته باشید

 18. shahram_g

  ممنون از پاسخگویی به موقع شما
  2 تا سوال داشتم:
  1- چطور متوجه شویم چه افرادی در حال حاضر با ربات در ارتباط هستند؟
  2- در درس ششم روش کیک ممبر را گفتید و اشاره ای به پاک کردن پیامهای فرستاده شده که مطلوب ما نیستند کردید اما روش پک کردن متن،لینک ، عکس و … را نفرمودید.
  ممنون

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   هر کاربری که عضو ربات میشه پیام start را ارسال میکند. همان زمان باید اطلاعات او را بر روی دیتابیس خود ذخیره کنید.
   تلگرام به شما اجازه پاک کردن پیام ها از طریق ربات را نمیدهد

  • امین اسماعیلی

   فقط میتونن به افراد اخطار بدن یا اونها رو از گروه حذف کنند ولی پیام هاشون رو پاک نمیکنند

  • امین اسماعیلی

   سلام
   چنین امکانی وجود نداره. نمیتونید لیست کاربران کانال را دریافت کنید

  • امین اسماعیلی

   سلام. بله درسته
   ولی اگر نیست میتونید از سرویس تلتر استفاده کنید

  • جعفر چراغیان

   سرویس تلتر چیه؟
   توضیح میدین؟

  • امین اسماعیلی

   سرویس تلتر عملا یک میانبر برای سایت هایی هست که خودشون SSL ندارند. این سرویس میتونه به شما کمک کنه سرعت تست و راه اندازی را افزایش دهید ولی برای استفاده تجاری مناسب نیست

  • امین اسماعیلی

   پس از خرید لینک دانلود فایل ها در اختیار شما قرار میگیره

 19. علیرضا ساسانی

  سلام من نیاز دارم نحوه ایجاد و اصلاح افزونه های ورد پرس مربوط به تلگرام را هم بیاموزم
  یعنی بتونم از طریق وردپرس یه افزونه درست کنم
  چه کار باید بکنم
  البته انتظار داشتم با خریداری پکیج این موضوع اتفاق بیافته که در قسمت نهم به جای آموزش اصلاح افزونه ها ما با معرفی افزونه ها مواجهیم که خیلی مفید نیست

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   این بخش مربوط میشه به پلاگین نویسی برای وردپرس. اگر آشنا هستید ما نمونه های پلاگین رو گذاشتیم و میتونید به راحتی یاد بگیرید. اگرنه این دوره شامل آموزش افزونه نویسی برای وردپرس نیست. چون خودش نیازمند یک دوره کامل و مجزا خواهد بود.

 20. علی رامین

  با سلام و احترام

  جناب آقای اسماعیلی در ابتدای آموزش ها، در بخش سوم نحوه پرسش و پاسخ با ربات را آموزش دادید و
  و url یی برای فراخوانی ساختید. ربات من پیام را دریافت میکند، به teletter میفرستد اما پاسخی نمی دهد.
  در فولدر school که در هاست خود ساخته ام پس از ارسال پیام به ربات فایلی به نام error_log ساخته می شود
  و محتویات آن بدین شکل است:
  PHP Warning: file_get_contents(https://api.telegram.org/botXXX/sendMessage?chat_id=XXX&text=XXX): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
  حتی پاسخ درست را هم در قسمت text قرار می دهد اما پاسخی ارسال نمی کند.

  در انتظار راهنمایی جنابعالی هستم
  سپاس فراوان

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   وقتی پیام 404 میده یعنی اون آدرس وجود نداشته. بصورت دستی آدرس رو لود کنید ببینید درسته یا نه. احتمالا شما یکی از اطلاعات رو اشتباه وارد کردید

  • سجاد شاه علی

   سلام دوست عزیز منم همین مشکل رو داشتم اخرش فهمیدم که هاستینگم ارتباط با api تلگرام رو بسته و برای ارتباط با تلگرام باید هاست اشتراکی بخرم که هزینش زیاد بود
   بعدش هاستم. عوض کردم و درست شد همین طور fopn هم چک کن که تو تنظیمات هاست و php.ini فعال باشه

  • علی رامین

   با سلام
   ممنون از پاسخگویی، اما جناب اسماعیلی آدرس وجود دارد و وقتی بصورت دستی آدرس رو لود میکنم پاسخ میگیرم.

   آقای شاه علی ممنونم از پاسختون، اتفاقا همین دیروز هاستینگ بهم پاسخ داد که بر روی هاست های اشتراکی امکان
   دسترسی به api تلگرام وجود ندارد و هزینه هاستهای غیر اشتراکی هم بالاست. شما در پاسختون گفتید که هاستتون
   رو عوض کردید و درست شد. میشه بپرسم چه هاستی گرفتید؟

   جناب اسماعیلی اصولا برای یک کار آماتور چه نوع هاستی تهیه باید بشه؟

   با سپاس

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   میتونید هاست رو از پارس پک تهیه کنید. برای یک سال هزینه ای بین 30 تا 50 هزارتومان برای یک آماتور خواهد داشت

  • علی رامین

   سلام
   ممنون از پاسخگویی شما،
   جناب اسماعیلی منظورتون یک هاست ابری ( Cloud Hosting ) با پلنی مشابه ساده یا تجاری هستش؟
   این نوع هاست قابلیت دسترسی به api تلگرام را دارد؟

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   بله، هاست های ابری مناسب هستند

 21. اکبر

  سلام

  آقایی اسماعیلی تو این آموزش ها با کدون نرم افزار آموزش میدین با ویژال آموزش میدین ؟

  چون کامپیوتر من با ویژال مشکل داره هر چقدر نصب میکنم قسمت Windows From Application نمی یاد رو نسخه 2015

  خواهشا جواب بدین تا بخرم

  ممنون

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   ما از notepad++ برای نوشتن کدها استفاده میکنیم