admin-panel

آموزش مدیریت فهرست ها در وردپرس

مدیریت فهرست یا منو در وردپرس بسیار ساده است. البته قالب ها و افزونه های متنوعی هستند که با افزودن امکانات گوناگون به این بخش از وردپرس علاوه بر افزایش کارایی و زیبایی فهرست ها پیچیدگی هایی نیز در مدیریت آن ایجاد میکنند. با این همه مدیریت فهرست ها در ودپرس بسیار ساده است زیرا بیشتر کارها بصورت Drag & Drop و با استفاده از ماوس قابل انجام است.

مدیریت فهرست ها در وردپرس

دقت کنید که در ایجاد منو محدودیتی نداشته و میتوانید چندین فهرست برای نمایش در بخش های مختلف سایت ایجاد نمایید. مهمترین بخش هایی که فهرست ها استفاده میشوند عبارتند از:

1- نمایش در هدر سایت و فضاهایی که در قالب برای نمایش منو تعیین شده است

هر قالب بسته به طراحی و ساختار خود میتوانید چندین موقعیت مختلف برای نمایش منو داشته باشد، بعنوان مثال یک منو برای هدر سایت و یکی برای نمایش در فوتر. هنگام مدیریت فهرست های خود میتوانید با انتخاب “جایگاه در پوسته” تعیین کنید که این فهرست خاص باید در چه بخشی نمایش داده شود. برای هر جایگاه تنها یک منو را میتوان انتخاب نمود.

2- نمایش در ابزارک ها، سایدبار و فوتر

برای بخش هایی مانند فوتر سایت یا سایدبار معمولا منوهای گوناگونی مورد نیاز است. یکی از ابزارک های پیش فرض وردپرس “نمایش فهرست” نام دارد که به شما اجازه میدهد منوی از پیش ساخته خود را در قالب یک ابزارک و در فضای مورد نظر خودتان نمایش دهید.

ویدئوی آموزش مدیریت فهرست ها در وردپرس در 7 دقیقه به شما می آموزد که چگونه بهترین بهره را از امکانات آن ببرید، این ویدئو با حجم 20 مگابایت در دسترس شما قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه