wordpress-theme-develop

آموزش ساختار درختی قالب وردپرس

در اولین جلسه از سری آموزش قالب نویسی برای وردپرس با ساختار اصلی یک قالب در وردپرس و نحوه آدرس دهی فایل های اصلی آشنا میشویم. همه قالب های وردپرسی برای شروع به کار باید حتما دو فایل اساسی با نام های index.php و style.css را داشته باشند.

ممکن است اطلاعات بسیار محدودی در هر یک از این فایل ها ارائه شده باشد ولی برای تعیین هویت قالب وردپرس ضروری هستند. در صورت نبود هریک از آنها قالب شما در لیست پوسته ها در پنل مدیریت وردپرس نمایش داده نمیشود. در ادامه در می یابیم که چرا هریک از آنها ضروری هستند.

فایل های ضروری در قالب وردپرس

فایل Style.css تعیین کننده هویت قالب شماست، ساختار و عبارت کاملا مشخصی برای تعیین هویت یک قالب وردپرسی از طریق این فایل تعیین شده است. اینکه نام قالب شما چیست، نویسنده و صاحب آن چی کسی بوده، چه نسخه ای از آن منتشر شده، چه امکانات و برچسب هایی دارد و اطلاعاتی از این دست همگی در این فایل تعریف میشوند که در فیلم های آموزشی این درست به آنها بصورت تک به تک اشاره خواهد شد.

فایل Index.php عملا فایل مادر در قالب های وردپرس است. هر زمان که فایلی وجود نداشته باشد بصورت درختی وردپرس به دنبال فایل های مادر آن میگردد و مادر همه فایل ها همین Index.php است. ممکن است وقتی این جمله را میخوانید کمی گیج شده باشید! حق هم دارید این مسئله که با نام WordPress Hierarchy شناخته میشود در فیلم آموزشی ساختار درختی وردپرس بصورت کامل توضیح داده شده است.

آموزش ساختار درختی قالب وردپرس

این درس از سه ویدئو تشکیل شده که ویدئوی اول بصورت کامل تشریح میکند برای ساخت یک قالب وردپرس و نمایش آن در پنل مدیریت باید چه مسیری را طی کنیم. ویدئوی دوم ساختار درختی وردپرس را برای شما تشریح میکند و ویدئوی سوم با ذکر مثال نمونه هایی از درک وردپرس از ساختار قالب شما را نمایش میدهد.

پس از مشاهد فیلم آموزش ساختار درختی وردپرس دید روشنی نسبت به قالب های وردپرس کسب می کنیم و آماده شروع کدنویسی خواهیم شد. این درس از 3 ویدئو که مجموعا 25 دقیقه هستند و با حجم 130 مگابایت ارائه شده است.

ارسال دیدگاه