wordpress-seo

دوره کامل آموزش سئو وردپرس (20 درصد تخفیف)

عنوان ها و متاها در افزونه سئو

در اولین درس از آموزش افزونه سئو وردپرس می آموزیم که چرا باید این افزونه را انتخاب کنیم و چه قابلیت هایی در اختیار ما قرار میدهد. پس از آن با محیط و تنظیمات عمومی افزونه yoast آشنا میشویم، در این بخش تنظیمات عمومی سایت شما و نحوه معرفی سایت به ابزارهای آنلاین مانند گوگل وبمستر و الکسا را می آموزیم.

آموزش عنوان ها و متاها در افزونه سئو وردپرسدر ادامه فیلم آموزشی مهمترین بخش افزونه سئو یعنی “عنوان ها و متاها” را آموزش میدهیم. در این بخش شما مدیریت کاملی بر عنوان صفحات و بخش های مختلف سایت خود خواهید داشت، ساختار و قالب مشخصی برای عنوان و توضیحات هر صفحه تعیین میکنید و با تاثیر تگ های متا بر سئو سایت آشنا خواهید شد.

ویدئوی آموزش عنوان ها و متاها در افزونه سئو وردپرس در 21 دقیقه و با حجم 110 مگابایت ارائه شده است.

تنظیمات شبکه های اجتماعی در افزونه Yoast

یکی از مهمترین بخش هایی که افزونه سئو وردپرس یا همان Yoast در اختیار کاربران خود قرار میدهد بخش تنظیمات مربوط به شبکه های اجتماعی است. این بخش به شما کمک میکند تا تگ های متای متناسب با شبکه های اجتماعی شناخته شده مانند فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس را در هدر سایت خود قرار دهید.

تنظیمات اجتماعی در افزونه yoast

افزودن شبکه های اجتماعی به وردپرس

مهمترین امکاناتی که به سایت شما اضافه میشود به شرح زیر است:

Open Graph فیسبوک: این پروتکل برای معرفی صحیح صفحات وب در فیسبوک و اشتراک گذاری بهتر آنها طراحی و پیاده سازی شده است. هنگامی که شما یک لینک را در فیسبوک منتشر میکنید، عنوان، توضیحات و تصویر مرتبط با آن از طریق تگ های opengraph در هدر صفحه دریافت و در کنار لینک نمایش داده میشود. به مرور زمان این تگ ها مورد توجه و استفاده شرکت های دیگر نیز قرار گرفت تا جاییکه هم اکنون اگر لینک صفحه ای را در تلگرام به اشتراک بگذارید اطلاعات صفحه از طریق همین تگ های opengraph تعیین میشود.

wildecard توییتر: در تنظیمات اجتماعی افزونه yoast بخشی هم برای شبکه اجتماعی توییتر در نظر گرفته شده است که با نام wildecard شناخته میشود. عملکرد آن کاملا مشابه با opengraph فیسبوک می باشد با این تفاوت که تنها توییتر از این اطلاعات بهره میبرد.

نویسنده در گوگل پلاس: یکی دیگر از امکانات این بخش معرفی صفحه مربوط به نویسنده یا سایت شما در گوگل پلاس است. با وارد کردن لینک صفحه خود در گوگل پلاس به راحتی میتوانید این صفحه را با سایت خود در ارتباط قرار داده و به گوگل اعلام کنید که نویسنده این سایت دارای چه صفحه ای در شبکه اجتماعی گوگل پلاس است.

همچنین امکانات مشابهی برای پینترست و معرفی صفحات شما در سایر شبکه های اجتماعی در این بخش تعریف شده است. ویدئوی آموزشی پیش رو شامل آموزش تنظیمات اجتماعی در افزونه Yoast است که در 6 دقیقه بصورت کامل معرفی میگردد. حجم این ویدئو 28 مگابایت است.

آموزش نقشه سایت با Yoast

هر سایت برای افزایش سرعت ایندکس و تعیین صفحات مهم نیازمند نقشه سایت است. با ایجاد و معرفی نقشه سایت به گوگل سرعت ایندکس صفحات شما افزایش می یابد زیرا ربات های گوگل بدرستی میدانند که چه صفحاتی را باید در روز مورد بررسی قرار دهند و چه صفحاتی را قبلا بررسی کرده اند و تغییر جدیدی در آنها ایجاد نشده است.

بطور معمول ربات های گوگل در زمان های مشخص و به مدت معینی در سایت شما حضور دارند، با ساخت نقشه سایت به آنها کمک میکنیم که ابتدا صفحات مهم سایت را بررسی کنند و بعد اگر زمان کافی داشتند به صفحات دیگر سر بزنند.

آموزش نقشه سایت XML با Yoast

کاربرد نقشه سایت چیست؟

در گذشته های نه چندان دور نقشه سایت صفحه ای بود همانند سایر صفحات سایت با هدر، فوتر و سایدبار. تنها تفاوت این صفحه آن بود که سایر صفحات سایت به صورت درختی در آن به نمایش گذاشته میشد تا کاربر به سرعت صفحه مورد نظر خود را پیدا کند. ربات های گوگل هم همین صفحه را بعنوان مرجع خود انتخاب میکردند. با پیشرفته شدن منو در سایت ها و شکل گیری سایت هایی با صفحات بسیار زیاد عملا این مدل نقشه سایت کارایی خود را از دست داد زیرا کاربران با مراجعه به آنها بیشتر سردرگم میشدند.

در نتیجه مفهوم نقشه سایت تغییر کرد و به یک فایل XML تبدیل شد که دیگر در دسترس کاربران قرار داده نمیشود بلکه تنها یک مرجع برای ربات های گوگل و سایر موتورهای جستجو جهت شناسایی صفحات سایت و اهمیت هرکدام از آنهاست. در هر فایل XML معمولا اطلاعاتی شامل آدرس صفحه، تاریخ آخرین بروزرسانی، میزان اهمیت و دوره زمانی بروزرسانی ذکر میشود که به گوگل کمک میکند با مطالعه این تاریخ ها تشخیص دهد آیا نیاز به بررسی مجدد این صفحه برای امروز هست یا خیر.

افزونه سئو وردپرس به ما کمک میکند برای سایت خود یک نقشه سایت بسازیم. بیشتر تنظیمات افزونه سطحی بوده و شما عملا با فشردن چند دکمه نقشه سایت XML خود را خواهید ساخت. در این ویدئو علاوه بر آموزش ساخت نقشه سایت بوسیله Yoast با مفاهیم اولیه و کاربرد نقشه سایت نیز آشنا میشویم.

این ویدئو به طول 8 دقیقه و 30 ثانیه و با حجم 37 مگابایت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

تنظیمات تکمیلی و ابزارهای Yoast

در ادامه آموزش های مربوط به افزونه سئو وردپرس به تنظیمات پیشرفته، ابزارها و افزونه ها می رسیم.

در این آموزش می آموزیم که چگونه از طریق افزونه Yoast برای سایت خود Breadcrumbs یا همان سلسله نشانی بسازیم، همچنین در میابیم که چه تاثیری در سایت و سئو ما خواهد داشت. همچنین در ادامه با تنظیمات حرفه ای تر افزونه سئو برای پیوندهای یکتا در سایت و سیستم خبرخوان آشنا خواهیم شد.

سیستم Breadcrumbs در افزونه سئو دقیقا منطبق بر استانداردهای گوگل برای Schema نوشته شده و به شما امکان میدهد نحوه دسترسی به صفحات در سایت خود را دقیقا مطابق با دستورات گوگل و بدون کدنویسی ایجاد کنید.

آموزش تنظیمات پیشرفته yoast
دو فیلم آموزشی کوتاه نیز در این بخش قرار گرفته است که بخش های ابزارها و افزونه ها در Yoast را به شما آموزش میدهد. این سه فیلم آموزشی مجموعا 22 دقیقه و به حجم 100 مگابایت است.

آموزش Keyword Planner

در این آموزش در مورد ابزار keyword planner صحبت خواهیم کرد. این ابزار توسط گوگل ادوردز معرفی شده و هدف اصلی آن کمک به مشتریان برای شناسایی کلمات ارزشمند جهت سفارش تبلیغات در گوگل است.

ابزار keyword planner به شما کمک میکند که تعیین کنید هر کلمه چه تعداد در ماه جستجو میشود. این اطلاعات به شما کمک میکند که در انتخاب کلمات هدف خود معیار مشخصی داشته و بازدهی کار خود را بالا ببرید. بعنوان مثال میتوانیم تشخیص دهیم که کاربران عبارت “فیلم آموزشی” را بیشتر جستجو میکنند یا “ویدئو آموزشی” و یا حتی “آموزش ویدئویی”.

در فیلم آموزش keyword planner ابتدا مراحل ثبت نام و دسترسی به این ابزار قدرتمند را می آموزیم. در ادامه از مرحله انتخاب موضوع شروع کرده و در چند قدم بهترین کلمات را شناسایی می کنیم. همچنین نحوه سنجش رقبا و یافتن کلمات مرتبط را به شما خواهیم آموخت.

آموزش keyword planner

keyword planner چه کاربردی دارد؟

پیش از آنکه شروع به نوشتن یا حمع آوری مطالب در یک موضوع خاص بکنیم باید بدانیم که دقیقا چه کلمه ای را هدف قرار داده ایم. بسیار می شنویم که افراد میکویند میخواهیم در گوگل جایگاه خوبی داشته باشیم ولی زمانیکه که از آنها می پرسیم در چه کلمه ای پاسخ درستی برای این سوال ندارند. ممکن است کلمه کلیدی انتخاب شده توسط ما اصلا مورد توجه کاربرانی که در گوگل جستجو میکند نباشد یا اگر هست بهترین گزینه نباشد. ابزار keyword planner ضریب خطا در انتخاب کلمات هدف را کاهش داده و به ما کمک میکند تا بازدهی تلاش های خود در سئو سایت را افزایش دهیم.

آموزش ثبت نام در keyword planner

یکی از مشکلات رایج هنگام استفاده از این ابزار نحوه ثبت نام و شروع به کار است. با توجه به اینکه دسترسی به این ابزار برای ایرانیان محدود شده است حتما باید هنگام مراجعه به گوگل ادوردز از فیلتر شکن استفاده نمایید. همچنین برای شروع به کار با keyword planner شما باید ابتدا یک کمپین تبلیغاتی ایجاد نمایید که در فیلم آموزشی به صورت مرحله به مرحله یاد می گیرید.

میزان جستجوی کلمات در گوگل

در پایان، عملکرد اصلی keyword planner را می آموزیم که عبارت است از:

 • شناسایی کلمات کلیدی هدف
 • تعیین میزان جستجوی ماهانه و سالانه کلمات
 • شناسایی کلمات مرتبط و پرجستجو
 • بررسی میزان رقابت پذیری و دشواری کلمات

فیلم آموزش تعیین کلمات کلیدی هدف در 27 دقیقه و با حجم 104 مگابایت ارائه شده است.

سئو نوشته از صفر تا صد

پس از انجام تنظیمات افزونه سئو وردپرس یا همان Yoast و انتخاب کلمه کلیدی هدف نوبت به تهیه و نگارش محتوا میرسد. هنگام ویرایش نوشته ها در وردپرس یک باکس جدید توسط افزونه yoast اضافه میشود که امکانات مهمی را در اختیار نویسنده قرار میدهد و مهمترین آنها به شرح زیر است:

انتخاب کلمه کلیدی هدف یا Focus Keyword

دقت کنید که انتخاب کلمه هدف هیچ تاثیری بر سئو صفحه یا محتوای شما نخواهد داشت. وارد کردن این کلمه تنها به افزونه Yoast کمک میکند که تشخیص دهد معیارهای سئو محتوا را باید برای چه عبارتی پیاده سازی نماید. در نتیجه نباید برای کسب نمره خوب کلمه هدف خود را تغییر دهیم بلکه این کلمه از مرحله قبلی و با استفاده از ابزار Keyword Planner تعیین شده است. با وارد کردن کلمه در این بخش ابزار Yoast فعال شده و محتوای شما را تحلیل میکند.

تعیین عنوان سئو برای صفحه

عنوان سئو در تگ Title در هدر سایت قرار میگیرد و برای کاربران شما مگر در نوار مرورگر قابل مشاهده نیست. این عبارت هنگام جستجو در نتایج گوگل برای صفحه سایت شما نمایش داده میشود و میتواند متفاوت با عنوان اصلی مطلب یا همان تگ h1 باشد. افزونه Yoast به شما امکان میدهد عنوان صفحه را متفاوت با عنوان اصلی که در سایت نمایش داده میشود تعیین کرده و با این روش مخاطبین بیشتری به سایت خود جذب کنید.

تغییر توضیحات متا برای صفحه

همانند عنوان صفحه توصیحات متا نیز میتواند مستقیما توسط شما جهت نمایش در گوگل تعیین گردد. بصورت پیش فرض گوگل 156 کاراکتر اول از محتوای شما را بعنوان توضیحات صفحه در نتایج جستجو نمایش میدهد حال آنکه با تکمیل این بخش میتوانید عبارات و جملات مورد نظر خود را در معرض دید کاربران قرار داده و شانس انتخاب سایت خود در نتایج گوگل را افزایش دهید. در فیلم آموزش تولید محتوا به شما می آموزیم که با چه معیارهایی هریک از این بخش ها را تکمیل نمایید.

ابزار تحلیل محتوا Yoast

افزونه Yoast براساس کلمه کلیدی هدف محتوای شما را بررسی کرده و در نهایت به شما امتیاز میدهد. این ابزار دقیقا به شما نشان میدهد که چه استانداردهایی را برای سئو محتوای خود رعایت نکرده اید و چه مواردی میتواند شانس شما را برای بهبود جایگاه در گوگل افزایش دهد. مهمترین مواردی که این ابزار براساس کلمه کلیدی شما مورد سنجش قرار میدهد عبارتند از:

 • عنوان سئو
 • توضیحات متا
 • آدرس صفحه
 • تعداد کلمات و طولانی بودن متن
 • چگالی کلمه کلیدی در متن
 • تگ های h1 و h2 و نحوه بکارگیری کلمه کلیدی در آنها
 • تصاویر و استفاده صحیح از متن جایگزین
 • لینک های موجود در محتوا

آموزش سئو با استفاده از Yoastدر فیلم آموزش سئو محتوا با استفاده از افزونه Yoast هر یک از این عوامل و تاثیر آنها بر سئو مطلب شما را بررسی کرده و به شما می آموزیم چگونه بهترین بهره برداری را از این افزونه قدرتمند داشته باشید. در پایان ویدئو نحوه صحیح برچسب گذاری و دسته بندی مطالب براساس استراتژی محتوایی به شما آموزش داده خواهد شد. این ابزار همانند یک چاقوی برنده است که اگر در اختیار یک پزشک باشد میتواند جان انسانی را نجات داده و اگر در دستان یک تبهکار باشد جان انسانی را خواهد گرفت.

به شما می آموزیم که چگونه بهترین استفاده را از افزونه سئو وردپرس داشته باشید. قبل از تهیه و تماشای این ویدئوی آموزشی بهتر است فیلم های مربوط بهتنظیمات افزونه سئو وردپرس را به دقت مشاهده نمایید.

 

فیلم آموزش سئو با استفاده از افزونه Yoast مجموعا در 45 دقیقه تهیه شده و با حجم 210 مگابایت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. با مشاهده این ویدئوی آموزشی تمامی نکات مربوط به سئو محتوا و نگارش یک متن براساس اصول سئو را خواهید آموخت.

آموزش افزونه Google XML Sitemaps

ساخت نقشه سایت بصورت داینامیک و براساس استانداردهای توصیه شده توسط گوگل دغدغه بسیار از وبمستران است بخصوص زمانیکه سایت آنها با زبان ASP نوشته شده باشد. ولی این دغدغه در وردپرس به بهترین شکل رفع شده و افزونه Google XML SItemaps با تنظیماتی بسیار ساده کارهای مورد نیاز شما را انجام میدهد.

با توجه به محبوبیت افزونه سئو وردپرس و امکان ایجاد نقشه سایت توسط Yoast بسیاری از کاربران وردپرس نیازی به افزونه های جانبی برای ساخت نقشه سایت خود احساس نمیکنند ولی پیشنهاد ما به شما این است که حتی اگر از افزونه Yoast استفاده میکنید نقشه سایت خود را بوسیله آن نسازید زیرا مشکلات گوناگونی را در سایت شما ایجاد میکند. این افزونه بصورت مستمر بروزرسانی شده و در حال حاضر بر روی بیش از یک میلیون سایت فعال می باشد. همین آمار نشان دهنده کیفیت و کارایی بالای آن می باشد.

آموزش تنظیمات Google xml sitemapsدر فیلم آموزش افزونه Google XML Sitemaps می آموزیم که اصولا نقشه سایت چیست و چه کاربردی در سایت و سئو آن خواهد داشت همچنان با تک تک گزینه های مربوط به تنظیمات این افزونه آشنا خواهیم شد. این ویدئو در 12 دقیقه و با حجم 52 مگابایت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

 1. سیروان رحیمی

  سلام من دو تا از آموزش های این بخش رو خرید کردم
  امکانش هست مبلغ اون دو تارو ازاین کثر کنید تا این پکیجو بخرم؟
  چون اگه بخوام ما بقی آموزش هارو بخرم گرونتر از این پکیج میشه
  من از اولین روز قصد داشتم همه رو با هم بخرم اما این پکیج نبود

  • امین اسماعیلی

   سلام
   بفرمایید چه اموزش هایی بوده من به اندازه مبلغشون برای شما کد تخفیف میسازم

  • امین اسماعیلی

   کد تخفیف رو با بخش ابتدایی ایمیل شما ساختم. چیزی که قبل از @ هست رو بزنید تا تخفیف فعال شه

  • امین اسماعیلی

   سلام، بله گویا ایراد داشت درستش کردم

 2. علیرضا غلامی

  سلام.
  خسته نباشید.
  من میخوام این مجموعه رو بخرم ولی یه سوالاتی دارم که خواهشن به هر کدوم پاسخ کامل بدید.
  1-در اموزش ها فقط صحبت میکنید یا عملی انجام میدید؟
  2- اگر این مجموعه رو بگیرم و راضی نباشم هزینه رو پس میدید؟
  3- خدایی من وبمستر هستم و مدیر 3 سایت هستم و خیلی نیاز دارم یه این مجموعه ها ولی هر سایتی میری زده بهترین مجموعه سئو و من نمیتونم همه رو بگیرم برای همین میخوام اطمینان پیدا کنم از خرید.
  4-اموزش بهینه سازی پست های قبلی رو هم میدید؟
  5- من در سئو سایت تمام چراغ ها رو سبز میکنم از نظر سئو خوبه کاملا یا خیر کار دیگه ای هم باید باشه؟
  —————————–
  سوال جدا…
  میخوام برای تلگرام سایتم یه گروه چت بزنم و یه ربات بسازم تا هر کی لینک داد لینک پاک بشه و تو گوگل زدم ولی چیزی نبود واقعا میتونین برام یه اموزش ارسال کنید.
  اگر جواب ها واقها اوکی باشه همین امشب میگیرم مجموعه رو
  خواهشن پاسخ رو به ایمیلم بدید
  ممنون
  ***

  • امین اسماعیلی

   سلام، متشکرم
   توضیحات در صفحه هر آموزش هست ولی من توضیحات تکمیلی براتون ارائه میدم.
   1- آموزش ها عملی هستند و مراحل کار رو شما مشاهده می کنید.
   2- بعید میدونم که از فیلم ها تا این حد ناراضی باشید، اگر خیلی فکر میکنید که مناسب نیست یک درس رو تهیه کنید. اگر مورد تایید شما نبود حسابتون رو همونقدر شارژ میکنیم.
   3- این آموزش شامل تنظیمات مربوط به افزونه Yoast و نحوه نگارش و سئو محتواست فکر میکنم براتون کافی باشه
   4- پست های قبلی و جدید تفاوتی ندارند
   5- سبز شدن چراغ ملاک نیست باید اصولی و دقیق انجام شود

   برای تلگرام میتونید از آموزش کدنویسی ربات تلگرام استفاده کنید و البته درس مربوط به مدیریت گروه ها میتونه برای شما خیلی مفید باشه.

 3. علیرضا غلامی

  در اموزش کلی اموزش بهینه سازی وبمستر رو هم اموزش میدید؟؟؟
  اگر رازی نبودیم از مجموعه هزینه بازگشت داده میشه یا خیر؟
  از جوابی که دادید کامل متوجه نشدم عزیز.
  ممنون

  • امین اسماعیلی

   برای تسلط کامل بر گوگل وبمستر میتونید در دوره تخصصی آموزش گوگل وبمستر شرکت کنید. در این فیلم ها اشاره نمیشود. لطفا توضیحات آموزش را به دقت مطالعه کنید امکان بازگشت وجه وجود ندارد.

 4. علیرضا غلامی

  دو سوال داشتم لطفا پاسخ کامل بدید:
  در اموزش های شما این ارور هایی که در تصاویر دادم رو هم حل میکنین یا خیر؟؟
  یعنی مشکلاتی برای وبمستر پیش بیاد رو اموزش میده یا خیر؟اگر در اموزش نباش پشتیبانی رایگان داره؟؟
  ———————————–
  هزینه ای که ارور های تصاویر رو اوکی کنید چه قدر هست؟؟
  ممنون
  ***

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   موارد مورد نظر شما مربوط به گوگل وبمستر هستند و به این آموزش مرتبط نمیشوند. برای رفع این موارد پیشنهاد میکنم در دوره آموزش گوگل وبمستر شرکت کنید که توسط آکادمی وبسیما برگزار میشه.

   رفع ارورها و خطاهای سایت بخشی از پروسه بهینه سازی و سئو سایت میشود. در حال حاضر با توجه به ترافیک بالای کاری از پذیرش پروژه های جدید معذوریم

 5. zaniar

  سلام…
  من این اموزش رو خریدم و برای من خیلی مفید بود…ممنون
  چند تا سوال داشتم اگه راهنمای بکنید ممنون میشم
  1.من بعضی از قسمت هایه سایت رو از همون اول باید noindex میکردم اما الان متوجه شدم.حالا که noindex کردم اون مطالب که قبلا ارسال شده و ایندکس شده چی میشه؟
  2. من فهمیم که تو برچسپ ها اشتباه کردم و کلی برچسپ بی خودی زدم تا حالا الان میخوام برچسپ های اضافه رو که اکثرا ایندکس هم شدن پاک کنم این کارو بکنم مشکله خاصی پیش میاد؟چون تعداد زیاده
  3. از افزونه ریدایرکت 404 اگه استفاده کنم مدتی که این صفحه های اضافی رو پاک کنم که به صفحه 404 نخوره کاره درستیه یا اشتباهه؟
  4.اگه از remow url وب مستر استفاده کنم مشکلی برای بقیه پیجهایه ایندکس شده پیش نمیاد؟چند جا خوندم امکان داره کله ایندکس ها حذف بشه
  5. قبلا سایت مپ yoast رو تو وب مستر وارد کننم و الان میخوام تغییرش بدم به google sitmaps با این کار باید از نو همه ادرس ها ایندکس بشن یا ربطی نداره قبلیا که ادرسشون همونه میمونه

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته
   1- این صفحات رو در حالت noindex بذارید باشند. با استفاده از remove urls در گوگل وبمستر میتونید به راحتی از ایندکس خارج کنید.
   2- برچسب ها رو حذف کنید ولی نه یکباره، به مرور زمان حذفشون کنید. مثلا روزی 10 تا یا 20 تا رو حذف کنید.
   3- این کار مشکلی نداره، تا یه مدت که مشغول حذف برچسب هستید تکنیک خوبیه بعدش به حالت عادی برگردونید.
   4- مطابق با آموزشی که لینک دادم برید مشکلی پیش نمیاد
   5- در ایندکس تاثیری نداره و آدرس های قبلی براشون مشکلی پیش نمیاد، فقط باید نقشه سایت رو دوباره معرفی کنید

 6. محمدکائیدزاده 09302520474

  سلام دوستم
  من این مجموعه رو من کامل خریداری کردم آموزشاتون عالیه اما جدیداً تو قسمت پلنر دیگه واسه کشوری مثه سنگاپور هم باید شماره کارت وارد بشه و خب این مشکل ساز شده باید چه کار کرد؟

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر گوگل خیلی سخت گیر شده و فقط با داشتن کمپین های فعال میشه توی این ابزار اطلاعات دقیق دریافت کرد