telegram-php-2

دانلود فایل از سرور تلگرام

تا این مرحله از سری آموزش کدنویسی تلگرام آموخته ایم که چگونه از کاربران ربات پیام دریافت کنیم و به آنها متن، عکس، ویدئو یا فایل ارسال نماییم. در این درس می آموزیم که چگونه فایل های ارسالی توسط کاربر به ربات را دریافت کرده و بر روی سرور خود ذخیره کنیم. این آموزش از چند بخش اصلی تشکیل شده که عبارتند از:

 • شناسایی فایل های ارسالی توسط کاربران به ربات
 • درخواست لینک دانلود از تلگرام برای یک فایل خاص و ذخیره بر روی سرور
 • دریافت تصویر پروفایل کاربر و ذخیره آن
 • ارسال chatAction هنگام ارسال پیام یا فایل شامل isTyping , Sneding Photo و …

استفاده از متد getFile در ربات تلگرام

هر فایل در تلگرام با یک file_id اختصاصی ذخیره میشوند. اگر این فایل بین ربات شما و کاربران به اشتراک گذاشته شده باشد اجازه خواهید داشت که آن را از روی تلگرام دانلود کنید. برای این کار کافیست درخواست getFile را همراه با آی دی فایل به تلگرام ارسال کنید تا لینک دانلود آن برای شما ایجاد گردد.

هر تصویر و ویدئو که به تلگرام ارسال میشود در سایزهای متنوعی تولید و ذخیره میشود. بعنوان مثال اگر تصویر ارسالی شما با عرض 720 پیکسل باشد. تلگرام سایزهای 90، 160، 320 و 640 پیکسلی از آن را نیز تولید و ذخیره میکند.

برای دریافت فایل از تلگرام توسط ربات محدودیت 20 مگابایتی در نظر گرفته شده و فایل های شما تا مدت 24 ساعت برای دانلود در دسترس خواهند بود.

دانلود فایل از ربات تلگرام

دریافت عکس پروفایل کاربران توسط ربات تلگرام

زمانیکه کاربر با ربات شما ارتباط برقرار میکند شما به اطلاعات محدودی از اون دسترسی خواهید داشت که عبارتند از نام و نام خانوادگی، نام کاربری، شناسه اختصاصی و البته تصویر پروفایل. شما به همه تصاویر پروفایل کاربر دسترسی داشته و اگر فردی 10 عکس پروفایل متفاوت داشته باشد میتوانید همه آنها را دریافت کرده و بر روی سرور خود ذخیره کنید.

در این آموزش دقیقا یاد میگیریم که چگونه تصویر پروفایل کاربر را از تلگرام درخواست کرده و بر روی سرور خود ذخیره نماییم. متد تلگرام برای دریافت تصاویر کاربران getUserProfilePhotos است.

ارسال chat action به ربات تلگرام

هنگام صحبت کردن با کاربران اگر مخاطب شما در حال تایپ متن یا ارسال عکس به شما باشد پیام هایی مانند is typing و sending photo  به شما نمایش داده میشود. دقیقا میتوانید همین پیام ها را از طریق ربات تلگرام به کاربر ارسال کنید و او را از نوع پیام بعدی آگاه کنید.

آموزش دانلود فایل از ربات تلگرام در 39 دقیقه و با حجم 230 مگابایت تهیه شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

  • امین اسماعیلی

   سلام
   من وضعیت رو به حالت موفق تغییر دادم. از شما عذرخواهی میکنم