admin-panel

آموزش تنظیمات وردپرس

مراجعه به بخش تنظیمات وردپرس اولین قدم در راه اندازی وبسایت تعیین هویت آن است. این بخش تنها برای کاربرانی که نقش “مدیر” داشته باشند قابل دسترسی بود و تنظیمات وردپرس به سایر نقش ها نمایش داده نمیشود.

بخش تنظیمات وردپرس خود از چند زیر منو تشکیل شده که عبارتند از:

تنظیمات همگانی: در این بخش شما میتواند عنوان، معرفی کوتاه و آدرس سایت که از مهمترین فاکتورهای برندینگ شما هستند را تعیین نمایید. همچنین زبان وردپرس، منطقه زمانی، نحوه نمایش ساعت و تاریخ نیز در این بخش تعیین میگردد. یکی از مهمتری گزینه ها در تنظیمات همگانی فعال سازی قابلیت ثبت نام کاربران در وردپرس است.

نوشتن: برخی امکانات خاص برای ارسال مطلب به وردپرس از طریق ایمیل و اطلاع رسانی به موتورهای جستجو هنگام ارسال مطالب جدید از این بخش تعیین میگردد.

خواندن: مدیریت صفحات اصلی سایت، تعداد نمایش مطالب در دسته بندی ها و وبلاگ، نحوه نمایش مطالب در خبرخوان وردپرس و دسترسی گوگل به سایت در این بخش از تنظیمات وردپرس قرار گرفته است.

گفت گوها: تنظیمات مربوط به نحوه ارسال دیدگاه و شرایط شناسایی اسپم در بخش تنظیمات گفت گوها قرار گرفته است. همچنین نحوه نمایش نظرات و تعداد نمایش آنها در هر صفحه از این بخش قابل تعیین می باشد.

رسانه: در بخش رسانه نحوه برش زنی تصاویر در وردپرس و سایز پیش فرض آنها تعیین میشود، همچنین میتوانید نحوه سازمان دهی تصاویر بر روی سرور را مشخص نمایید.

پیوندهای یکتا: یکی از مهمترین مسائل در سئو آدرس دهی صفحات و ساختار دسترسی به صفحات داخلی است که به راحتی از بخش پیوندهای یکتا در پنل تنظیمات وردپرس قابل تعیین می باشد.

پنل تنظیمات وردپرس

آموزش ویدئویی تنظیمات وردپرس

فیلم آموزش تهیه شده شامل مرور کامل تمامی بخش های مربوط به تنظیمات وردپرس و معرفی فیلدهای آن بصورت تک به تک و با ذکر مثال است. علاوه برآن شما می آموزید که پیشخوان وردپرس چه استفاده ای داشته و چه امکاناتی در محیط کاری وردپرس نهفته است. پس از آشنایی به پیشخوان نحوه بروزرسانی وردپرس به آخرین نسخه هم به شما آموزش داده خواهد شد.

زمان فیلم آموزش تنظیمات وردپرس 23 دقیقه و حجم آن 75 مگابایت است، کیفیت صدا و تصویر ویدئو با وضوح بالا می باشد

این ویدئو با دقت و نکته سنجی بالایی تهیه شده است و حتی افرادی که سالها با پنل مدیریت وردپرس کار کرده اند میتوانند نکات مدیریتی جدیدی از آن دریافت کنند.

 

ارسال دیدگاه