wordpress-seo

تنظیمات شبکه های اجتماعی در افزونه Yoast

یکی از مهمترین بخش هایی که افزونه سئو وردپرس یا همان Yoast در اختیار کاربران خود قرار میدهد بخش تنظیمات مربوط به شبکه های اجتماعی است. این بخش به شما کمک میکند تا تگ های متای متناسب با شبکه های اجتماعی شناخته شده مانند فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس را در هدر سایت خود قرار دهید.

تنظیمات اجتماعی در افزونه yoast

افزودن شبکه های اجتماعی به وردپرس

مهمترین امکاناتی که به سایت شما اضافه میشود به شرح زیر است:

Open Graph فیسبوک: این پروتکل برای معرفی صحیح صفحات وب در فیسبوک و اشتراک گذاری بهتر آنها طراحی و پیاده سازی شده است. هنگامی که شما یک لینک را در فیسبوک منتشر میکنید، عنوان، توضیحات و تصویر مرتبط با آن از طریق تگ های opengraph در هدر صفحه دریافت و در کنار لینک نمایش داده میشود. به مرور زمان این تگ ها مورد توجه و استفاده شرکت های دیگر نیز قرار گرفت تا جاییکه هم اکنون اگر لینک صفحه ای را در تلگرام به اشتراک بگذارید اطلاعات صفحه از طریق همین تگ های opengraph تعیین میشود.

wildecard توییتر: در تنظیمات اجتماعی افزونه yoast بخشی هم برای شبکه اجتماعی توییتر در نظر گرفته شده است که با نام wildecard شناخته میشود. عملکرد آن کاملا مشابه با opengraph فیسبوک می باشد با این تفاوت که تنها توییتر از این اطلاعات بهره میبرد.

نویسنده در گوگل پلاس: یکی دیگر از امکانات این بخش معرفی صفحه مربوط به نویسنده یا سایت شما در گوگل پلاس است. با وارد کردن لینک صفحه خود در گوگل پلاس به راحتی میتوانید این صفحه را با سایت خود در ارتباط قرار داده و به گوگل اعلام کنید که نویسنده این سایت دارای چه صفحه ای در شبکه اجتماعی گوگل پلاس است.

همچنین امکانات مشابهی برای پینترست و معرفی صفحات شما در سایر شبکه های اجتماعی در این بخش تعریف شده است. ویدئوی آموزشی پیش رو شامل آموزش تنظیمات اجتماعی در افزونه Yoast است که در 6 دقیقه بصورت کامل معرفی میگردد. حجم این ویدئو 28 مگابایت است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها