wordpress-theme-develop

آموزش Custom Post Type در وردپرس

نوع نوشته یا Custom Post Type از مهمترین تکنیک ها برای ساخت قالب های حرفه ای وردپرس است. وردپرس بصورت پیش فرض دو نوع نوشته رایج دارد که عبارتند از نوشته و برگه. هر یک از اینها خصوصیت مشترک و البته اختصاصی دارند.

این ویژگی ها در بیشتر سایت ها کافی بوده و به شما اجازه میدهند ایده های خود را پیاده سازی کنید ولی در سایت های پیچیده تر ممکن است شما به نوع نوشته های بیشتری نیاز داشته باشید.

ویژگی های مشترک برگه و نوشته در وردپرس

برخی ویژگی ها بین نوشته و برگه مشترک هستند که عموما در سایر Custom Post Type ها نیز استفاده میشوند. مهمترین آنها عبارتند از:

 • عنوان
 • ویرایشگر دیداری و متنی
 • تصویر شاخص
 • زمینه های دلخواه
 • نویسنده
 • چکیده
 • نامک
 • دیدگاه و بازتاب

تفاوت های نوشته و برگه در وردپرس

نوشته ها قابلیت دسته بندی و برچسب گذاری دارند، همچنین نوشته ها دارای صفحات آرشیو زمانی و کلی می باشند، در مقابل برگه ها امکان تعیین قالب برگه و ارث بری یا همان تعیین مادر و فرزند را دارند. معمولا نوشته های برای وبلاگ و برگه ها برای صفحات اصلی مانند درباره ما و تماس با ما استفاده میشوند.

custom post type در وردپرس

چه زمانی به Custom Post Type نیاز داریم؟

حال فرض کنید که در سایت شما نیاز به نمایش نمونه کارها نیز باشد، در این شرایط استفاده از نوشته ها هم برای خبرها و هم برای نمونه کارها منطقی بنظر نمیرسد. در نتیجه باید یک نوع نوشته جدید به نام نمونه کار به سایت اضافه گردد.

برای افزودن Custom Post Type از فانکشن register_post_type استفاده میشود که دارای ویژگی ها و قابلیت های گوناگونی می باشد.

Custom Post میتواند طراحی کاملا متفاوتی نسبت به نوشته و برگه در سایت داشته باشد و یا حتی هیچ کجا در سایت نمایش داده نشود و تنها برای مدیریت اطلاعات سایت مورد استفاده قرار گیرد. در فیلم آموزش Custom Post Type می آموزیم که چگونه یک نوع نوشته جدید به وردپرس اضافه کنیم و چه ویژگی هایی میتوان برای آن در نظر گرفت.

ویدئو آموزش افزودن نوع نوشته جدید به وردپرس در 25 دقیقه و با حجم 120 مگابایت تهیه شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

  • امین اسماعیلی

   درست حدس زدید، ریزه کاری زیاد داره و ما هنوز باهاش خیلی کار داریم ولی درس خیلی طولانی میشد. توی درس های بعدی زیاد از این بخش استفاده میکنیم و مثال های مختلفی میزنیم. وقتی که اسلایدر سایت رو بسازیم میتونیم یه نمونه ش رو مشاهده کنید.

 1. سامان معصومی

  سلام
  آیا افزودن بخش های دیگر نیز داخل نوشته جدید را نیز طراحی کنیم ؟
  یعنی مثلا دوتا تصویر شاخص اضافه کنیم و چندتا کادر برای اضافه کردن نوشته های مختلف مثلا : آدرس لینک و 100 تا تکست باکس مثل این قرار بدیم و محتوای داخلش توی سایت نمایش داده بشه ( بدون افزونه )
  ممنون

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   برای یادگیری این بخش های به آموزش Custom Meta Box نیاز خواهید داشت که هنوز بر روی سایت قرار نگرفته است

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   یک آدرس ایمیل اعلام کنید براتون لینک مستقیم ارسال کنیم.

 2. مهدی طیبی

  سلام . این ویدیو رو خریداری کردم ولی امکان دانلود برای من وجود نداره . بروی لینک کلیک میکنم چه با IDM و چه دانلود معمولی مرورگر بهم امکان دانلود نمیده و ارور میده . امکان اتصال و دانلود وجود نداره .

  لطفا به آدرس ایمیل ارسال کنید .

  ممنون

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   لینک دانلود ایرادی داشت که با اعلام شما برطرف گردید. هم اکنون میتونید به خوبی فایل را دانلود کنید.