wordpress-theme-develop

آموزش افزودن منو به قالب وردپرس

پس از داینامیک کردن هدر، فوتر و ایجاد فایل functions.php آماده هستیم تا بخش های مختلف قالب را به پنل مدیریت وردپرس متصل کنیم. یکی از مهمترین قسمت ها منوی سایت است. در این آموزش می آموزیم چگونه یک جایگاه منو به پنل مدیریت وردپرس اضافه کنیم، چگونه این منو را در فضای مورد نظر خود نمایش دهیم و چگونه منوی وردپرس خود را به صورت متناسب با کدهای Bootstrap ایجاد نماییم.

پس از مشاهده ویدئوی آموزش افزودن منو به قالب وردپرس با مفهوم Theme Location برای منو آشنا میشویم که بسیار کاربردی است. این قابلیت به شما اجازه میدهد چندین جایگاه مشخص برای نمایش منو در سایت خود ایجاد نمایید و هرکدام از آنها را متناسب با فضای نمایش دیزاین کنید. در نهایت با استفاده از فانکشن wp_nav_menu میتوانیم فهرست خود را در فضای مورد نظر نمایش دهیم.

فیلم آموزش داینامیک کردن منو در وردپرس

بصورت پیش فرض وردپرس از یک Walker مشخص برای کلاس دهی و ایجاد ساختار منوها استفاده میکند ولی به شما اجازه میدهد که واکر متفاوتی برای هر منو تعریف و استفاده نمایید، در ادامه آموزش نحوه اضافه کردن واکر Bootstrap به وردپرس را می آموزیم.

ویدئوی آموزش کدنویسی منو در وردپرس در 22 دقیقه و با حجم 115 مگابایت تهیه شده است. فایل هایی که در این آموزش ویرایش میشوند همراه با فیلم آموزشی در دسترس شما برای دانلود هستند.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

 1. اهل وردپرس

  سلام
  میخواستم بگم درس دادن شما یه خوبی داره یه بدی، خوبیش اینه که خیلی راحت توضیح دادید، دقیقا رفتید اصل قضیه رو گفتید و اصلا حاشیه الکی نداره اما بدیش اینه که اعتماد به نفس من اومده پایین. تا قبلش فکر میکردم که خیلی از وردپرس سرم میشه و همینجوری برای اینکه ببینم آموزش های شما چجوریه یکی رو خریدم. فکر کنم که باید کلا این مجموعه رو نگاه کنم چون شما یه دید دیگه ای به وردپرس داشتید و بنظرم مسیر شما بهتره.
  در کل راضی م ازتون

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   دیدگاه شما هم یه خوبی داره یه بدی، خوبیش اینه که کلی انرژی مثبت گرفتیم از حرف های شما و بدیش اینه که بار مسئولیت مارو حسابی بردی بالا، ما دوست داریم که کیفیت این مجموعه در بالاترین حد ممکن باشه و نکته ای که شما گفتید خیلی برامون مهم بوده، یعنی آموزش ها طوری باشه که کاربر سریع به چیزی که میخواد برسه و در کنارش اصولی ترین روش هارو یاد بگیره با حرف های شما فهمیدم که تا حد زیادی موفق شدیم. مثلا همین اضافه کردن منو به قالب وردپرس میتونه خیلی طراحی قالب سایت رو حرفه ای و مدیریتش رو اسان تر کنه.