slide-1

غیر فعال کردن لینک دهی خود کار بخش دیدگاه

2016/06/22 7 4067 تکینک های وردپرس

همان طور که می دانید اگر شخصی در سایت ورد پرسی شما دیدگاهی را ثبت کند و در متن دیدگاه خود URl قرار دهد، وردپرس آن آدرس را به طور خود به صورت لینک قرار می دهد به طوری که کاربران سایت با کلیک بر روی آن لینک به صفحات دیگری منتقل شوند.

سیستم مدیریت محتوایی ورد پرس برای افزایش خوانایی URL ها، تمامی آدرس های URL به صورت لینک نشان می دهد.

ورد پرس این ویژگی  را در آدرس ها ایجاد کرده است تا کاربران به راحتی بتوانند بر روی لینک ها کلیک کنند. از آنجایی که بسیاری از افراد هنگام ثبت نظر نمی توانند از تگ html a استفاده کنند این ویژگی ورد پرس موجب سهولت این دسته از کاربران شده است از طرفی این قابلیت وردپرس موجب شده است که بسیاری از دیدگاه های اسپم که حاوی لینک می باشند، برای کاربران مزاحمت ایجاد کنند.  در این سری آموزشی به راحتی می توانید غیر فعال کردن لینک دهی خود کار بخش دیدگاه را انجام دهید.

حذف لینک دهی خودکار دیدگاه وردپرس

کد غیر فعال کردن لینک دهی خود کار بخش دیدگاه

غیر فعال کردن لینک دهی خودکار با کد یک خطی زیر به سادگی امکان پذیر می باشد. فقط کافی است کد زیر را در فایل functions.php قالب خود  قرار دهید.


remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

با افزودن کد بالا هر URLکه در بخش دیدگاه های سایت شما نوشته شده باشد در بخش داخلی پنل و صفحه سایت شما به صورت متن نمایش داده می شود.

غیر فعال کردن لینک خودکار در نظرات سایت

قطعه کد بالا فقط می تواند Url هایی که به صورت متن نوشته شده را غیر فعال کند و قابلیت غیر فعال کردن لینک هایی که داخل تگ html   a نوشته می شود را ندارد.

امیدواریم در این مقاله به راحتی بتوانید این قابلیت ورد پرس را برحسب نیاز های خود فعال و غیر فعال کنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

  • امین اسماعیلی

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

 1. سیروان رحیمی

  من میدانم یکی از روش های این که افراد بکلینک داشته باشند این نظر دادنه و توخیلی از سایت های معروف دیدم همین کارو کردند
  سوالی که برای من مهمه اینه پس چرا شما خودتان این افرادی که نظر میدند و لینک سایتشونو قرار میدند و هدف اصلیشون اینه که تو سایت شما لینک داشته باشند رو چرا لینکشونو حذف نمیکنید؟

  • امین اسماعیلی

   وی سایت اصلی وبسیما انجام شده ولی اینجا تا به حال با این مورد بر نخوردیم اگر خیلی تکرار بشه حتما توی این سایت هم اجرا می کنیم

 2. سیروان رحیمی

  سوال دیگه ای برایم مهم شد
  آیا اگه کسی بخواد تو سایتی با همین روش نظر دادن برای سایتش بکلینگ بزاره ، برای سایتی که اون نفر نظر گذاشته اثر منفی داره یا نه؟
  مثلا اگه یه نفری تو نظراتش اسمش لینک باشه برای سایت شما بد میشه؟
  یا بی اثره

  • امین اسماعیلی

   بهتر است که نباشه. بخصوص اگر موضوع دو سایت به هم مرتبط نیست. اگر تعداد این لینک ها زیاد بشه که تاثیر منفی هم خواهد داشت