slide-1

حذف تمامی دیدگاه ها در وردپرس

2016/04/18 0 1664 تکینک های وردپرس

در بسیاری از مواقع مدیر سایت وردپرسی تمایل به حذف تمامی دیدگاه ها در وردپرس را دارد. در این مواقع چه باید کرد و از چه روش های می توانید حذف تمامی دیدگاه ها در وردپرس را بسیار سریع انجام دهید. در این مقاله با اجرای راهکار هایی مناسب به راحتی می توانید تمامی دیدگاه های سایت خود را به راحتی حذف کنید.

قبل از استفاده از این روش باید بدانید که پس از حذف دیدگاه ها در وردپرس به روش های ذکر شده در این مقاله، دیدگاه ها قابل بازگشت نمی باشند. مگر اینکه از دیدگاه های خود نسخه پشتیبانی تهیه کرده باشید.

حدف تمامی دیدگاه ها با استفاده از افزونه ها

یکی از راهکار های حذف تمامی دیدگاه ها در وردپرس استفاده از پلاگین ها می باشد. به طور مثال با نصب افزونه Delete All Comments و فعال کردن این افزونه ، همانند تصویر گزینه ای با نام  Delete All Comments به زیر منو ابزار ها در پنل مدیریتی ورد پرس افزوده می شود. پس از انتخاب این گرینه در صفحه جدید می توانید تمامی دیدگاه ها را در ورد پرس حذف کنید.

حذف تمامی دیدگاه های سایت وردپرسی

حذف تمامی دیدگاه ها با دسترسی به phpMyAdmin

یکی دیگر از روش ها جهت حذف تمامی دیدگاه ها استفاده از phpMyAdmin می باشد که نیاز به دانش فنی بالاتری دارد. اگر بخواهید حذف تمامی دیدگاه های سایت وردپرسی خود را بدون نصب افزونه انجام دهید باید   از MySQL و phpMyAdmin استفاده کنید. در نتیجه از طریق Direct Admin و یا Cpanel به اکانت هاستینگ خود دسترسی پیدا کنید. پس از آن همان طور که در تصویر می بینید با انتخاب گزینه phpMyAdmin می توانید به فایل های ورد پرسی سایت خود متصل شوید. با انتخاب wp_commentmeta ،  wp_comments و انتخاب  empty به راحتی می توانید حذف تمامی دیدگاه ها در وردپرس را انجام دهید.  پس از انتخاب گزینه empty  در باکس دیگری از شما دوباره پرسش می شود و با فشردن گزینه yes می توانید تمامی دیدگاه ها را حذف کنید.

همچینین اگر با mysql  آشنا باشید می توانید با نوشتن کوئری زیر حذف تمامی دیدگاه ها در وردپرس را انجام دهید.

TRUNCATE 'wp_commentmeta';
TRUNCATE 'wp_comments';

توصیه می شود اگر با مباحث کدنویسی آشنایی دارید از روش دوم استفاده کنید. چرا که اگر هنگام دسترسی به فایل های دیتابیسی تغییراتی را به اشتباه ایجاد کنید قابل بازگشت نمی باشد مگر اینکه نسخه پشتیبانی از دیتابیس خود تهیه کرده باشید.

ارسال دیدگاه