slide-1

تغییر پیغام خطا در هنگام ورود به ورد پرس

2016/06/19 3 3307 تکینک های وردپرس

اگر با پنل مدیریتی ورد پرس آشنا باشید شاید با این سوال مواجه شوید که چگونه می توان خطاهایی که ورد پرس هنگام ورود نمایش می دهد را تغییر داد.  خطاها  معمولا در صورت اشتباه نوشتن نام کاربری و رمز عبور نشان داده می شوند و به راحتی با نوشتن قطعه کدی ساده می توانید تغییر پیغام خطا در هنگام ورود به ورد پرس را انجام دهید.

انواع پیغام خطا در پنل مدیریتی ورد پرس

عموما هنگام ورود به پنل مدیریتی وردپرس شما  ممکن است با دو نوع خطا مواجه شوید.

 • در صورتی که شما رمز عبور  خود را به اشتباه وارد کنید. ورد پرس پیغام” رمز عبور برای نام کاربری نادرست است رمز عبور خود را گم کرده اید” را نشان می دهد. این به معنی ایت است که شما نام کاربری درستی را وارد کرده اید و باید رمز عبور خود را اصلاح کنید.
انواع پیغام خطا در پنل مدیریتی ورد پرس

 

 • در صورتی که شما نام کاربری خود را به اشتباه وارد کنید خطای” نام کاربری نادرست است رمز عبور خود را گم کرده اید به نمایش در می آید.”
حذف خطای ورود وردپرس

نکته ای که در نمایش این خطا وجود دارد این است که افراد مختلفی با تلاش می توانند نام کاربری شما را حدس بزنند.  البته با انتخاب نام کاربری و رمز عبور اختصاصی و منحصر بفرد امنیت سایت وردپرسی افزایش خواهد یافت.

نمونه کد تغییر  پیغام خطا در  ورد پرس

شما به راحتی میتوانید با انتخابی متنی دلخواه این پیغام خطا را  تغییر دهید. فقط کافی است قطعه کد زیر را در functions.php اضافه کنید.


function no_wordpress_errors(){
 return 'خطایی رخ داده است آیا اطلاعات را به درستی وارد کرده اید؟';
}
add_filter( 'login_errors', 'no_wordpress_errors' );

نمونه کد تغییر پیغام خطا در ورد پرس

 

همان طور که می بینید این کد به راحتی پیغام خطای پنل ورود را تغییر داده است. و در صورتی که کاربران نام کاربری، ایمیل و رمز عبور را اشتباه وارد کند اطلاعاتی از جمله اینکه کدام یک از فیلد های ورودی اشتباه می باشد را به کاربر نمی دهد. درنتیجه امنیت سایت افزایش می یابد و سایت در مقابل هک های پیچیده یا حمله Attacks در امان می ماند.

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها

  • امین اسماعیلی

   سلام دوست عزیز
   ویدئوهای آموزشی تهیه کردیم برای این موضوع در چند زمینه مختلف:
   1- آموزشهای مربوط به پنل مدیریت وردپرس که برای شروع کار بعنوان مدیر یک سایت وردپرسی برای شما بسیار مفیده
   2- آموزش افزونه های مهم و کاربردی وردپرس که شما رو به یک مدیر حرفه ای تبدیل میکنم
   3- آموزش سئو وردپرس که به شما کمک میکنه در نتایج جستجو جایگاه مناسب کسب کنید
   4- آموزش قالب نویسی وردپرس که بالاترین سطح دانش کدنویسی در محیط وردپرس را به شما آموزش میدهد.

   کلیه دوره ها بصورت ویدئویی با کیفیت بالا و قیمت مناسب بر روی سایت هستند و میتونید بصورت آنلاین خریداری کنید.

 1. رضا

  سلام، متشکرم از شما
  همه چیز درست کار میکنه فقط یک مشکل بزرگ وجود داره
  وقتی این کد رو تو فانکشن قرار میدیم
  function failed_login
  البته کامل ننوشتم فقط یه قسمت کمشو نوشتم که متوجه بشید کدام منظورم هست
  مثلا اکر کاربری شناسه مدیر رو درست وارد بکنه دیگه پیامی بهش نشون نمیده که رمزی که برای فلاین یوزر وارد کردین اشتباه است اما اون نام کاربری رو تایید میکنه! و اونی که بخواد متوجه بشه راحت متوجه میشه!
  اگر امتحان نکردید امتحان کنید در صفحه ورود وردپرس یه نام کاربری غلط رو اگر وارد کنید خود به خود از کادر یا اون فیلد حذف میشه و پیام نادرست بودن هم میاد اما اگر یک نام کاربری رو درست وارد کنید اون پیام ندارست بودن نام کاربری و رمز عبور میاد اما خیلی ضایع نام کاربری رو تایید میکنه و نیازی به پیام نیست و راحت میشه فهمید چون اگر نام کاربری درست باشه از کادر یا اون فیلد حذف نمیشه!!! ولی اگر غلط باشه فیلد خالی میشه!! همین مورد این کد رو کلا بی معنی میکنه این چیزیه که خیلیها بهش دقت نمیکنن اما هکر راحت بهش دقت میکنه حالا باید به این کدها چند خطی اضافه بشه که اگر رمز عبور مدیر غلط نوشته شد و نام کاربری رو درست وارد کردیم. یعنی کاربر وارد کرد، نام کاربری هم از فیلد خالی بشه انگار که نام کاربری رو هم غلط وارد کرده و اگر تو فیلد باقی بمونه یعنی درست وارد شده و اون پیام دیگه فقط دل خوش کنکه!! استدعای من اینجاست که خواهش میکنم این کد رو اصلاح کنید و اگر امکانس وجود داره پاسخ بدید، موفق باشید یاعلی