slide-1

افزودن لوگو در پنل وردپرس

2016/05/31 0 2013 تکینک های وردپرس

اگر شما هم با وردپرس آشنا باشید قطعا در بسیاری از پنل های وردپرس دیده اید که لوگویی از برند تجاری آن شرکت در قسمت بالای منوی وردپرس قابل مشاهده می باشد.  در این آموزش به راحتی با نوشتن قطعه کدی ساده می توانید با طریقه افزودن لوگو در پنل وردپرس آشنا شوید.

چگونگی افزودن تصویر لوگو در پنل ورد پرس

در این روش با اضافه کردن قطعه کد زیر به فایل function.php به راحتی می توانید فرایند افزودن لوگو در  پنل وردپرس را انجام دهید.

  • برای اینکار ابتدا تصویر انتخابی خود را با نام custom-logo.png   و بااندازه 16 در 16 پیکسل ذخیره کنید.
  • پس از آن این تصویر را در دایرکتوری /wp-content/themes/your-theme/images  سایت خود  اپلود کنید. این دایرکتوری مربوط به تم قالب شما می باشد و ممکن است در بسیاری از مواقع نام فایل ها متفاوت باشد. اگر  پوشه images  در دایرکتوری موجود نمی باشد می توانید به  راحتی این پوشه را ایجاد کنید و تصویر انتخابی خود را در ان پوشه قرار دهید.
  • پس از آن برای افزودن لوگو در پنل وردپرس  کد زیر را در فایل function.php  قرار دهید و به سادگی می توانید تغییر تصویر را مشاهده کنید. البته قابل ذکر است که کد های CSS  باید با توجه به محل قرار گیری لوگوی شما اصلاح شود تا این تصویری به زیبایی نشان داده شود.

function wpb_custom_logo() {
echo '
<style type="text/css">
#wpadminbar #wp-admin-bar-wp-logo > .ab-item .ab-icon:before {
background-image: url(' . get_bloginfo('stylesheet_directory') . '/images/custom-logo.png) !important;
background-position: 0 0;
color:rgba(0, 0, 0, 0);
}
#wpadminbar #wp-admin-bar-wp-logo.hover > .ab-item .ab-icon {
background-position: 0 0;
}
</style>
';
}
//hook into the administrative header output
add_action('wp_before_admin_bar_render', 'wpb_custom_logo');

نکته ای که وجود دارد این است که در بسیاری از تم ها دسترسی افزودن لوگو در پنل وردپرس توسط کدی بسته شده است که در آن صورت با حذف کد به راحتی می توانید تصویر مناسبی را در قسمت مربوط قرار دهید.

ارسال دیدگاه